طراحی ویلای کلاسیک

ویلا های کلاسیک جزو سبک هایی می باشد که از از زمان های قدیم به خاطر ویژگی هایی که دارد توسط عموم مردم مورد توجه قرار گرفته است. ستون هایی با ارتفاع زیاد، مجسمه هایی تزئینی، سرستون، طاق های بلند، قوس های زیبا، تزئینات و … از ویژگی هایی است که جلب توجه میکند. در طراحی ویلای کلاسیک تنوع متریال استفاده شده، طراحی نما نسبت به طراحی ویلا های دیگر کمتر می باشد و بیشتر از سنگ که برای نمای های کلاسیک مناست تر است استفاده می شود. نورپردازی نمای ویلا های کلاسیک خیلی مهم می باشد و به زیبایی هرچه بیشتر طرح ویلاهای کلاسیک کمک می کند.

طراحی داخلی ویلاهای کلاسیک که با استفاده از سنگ های زیبا، دیوارهایی با ارتفاع بلند، ستون های بلند، پنجره های متقارن، مبلمان با شکوه و استیل، اشیاء تزیینی از جمله، آینه های قدی، کاغذ دیواری، مجسمه ها و…. همچنین استفاده از رنگ های روشن مثل سفید، کرم در ویلای کلاسیک نشان داده می شود. آب نما هایی که در طراحی ویلاهای کلاسیک به کار میروند به شیوه سنتی طراحی میشوند. همچنین از روشنایی طبیعی و مصنوعی در طراحی داخلی ویلا استفاده می شود.

در طراحی ویلاهای کلاسیک تنوع متریال ساختمانی مورد استفاده نسبت به طراحی ویلاهای مدرن کمتر و بیشتر نمای سنگی برای طراحی این نوع ویلا ها استفاده میشود. باید توجه کرد که سبک ویلاهای کلاسیک به دلیل وجود کار گذاری تزئینات، متریال درجه یک و… سبک گرانی به حساب می آید. برای کاهش هزینه ها در طراحی این نوع از ویلا هامی توان از متریال های جایگزین مانند سیمان و … در طراحی نما و کمتر کردن تزئینات لوکس و… استفاده کرد.

خصوصیات یک طراحی ویلا کلاسیک چیست؟

خصوصیات یک طراحی ویلا کلاسیک چیست؟

ویژگی های ویلاهای کلاسیک

تقارن

در طراحی ویلا کلاسیک همه چیز در تقارن و نظم است و تعادل را در همه قسمت های آن میتوان مشاهده کرد.فرش ها ، مبلمان،تابلو هایی که بر روی دیوار قرار دارند ، نقش و نگار های سقف و دیوار همه و همه در توازن و تعادلند. برخی ممکند است این شیوه را دوست نداشته باشند و به سبک های مدرن و تلفیقی علاقه بیشتری داشته باشند چرا که روحیه تنوع طلبی دارند اما اگر شما فردی هستید که بیشتر خواهان نوعی آرامش هستید و در این نوع از ویلا های احساس آرامش بیشتری میکنید احتمالا ساخت یک ویلای کلاسیک مناسب شما خواهد بود.

حاشیه های نرم

در طراحی سنتی معمولا از زاویه های تیز پرهیز میشود و سعی بر این است که تا حد ممکن از خطوط منحنی استفاده شود چرا که حس آرامش در آنها بیشتر است. در اینگونه از دکوراسیون ها بالشتک ها و مبلمان گرم و نرم به نظر میرسند و خطوط تیز ندارند و کوسن ها در این نوع از دکوراسیون ها به تعدد به کار رفته است تا به فضا حال و هوایی کلاسیک ببخشند.

رنگ ها محافظه کارانه اند

در طراحی ویلا هایی که به شیوه ی کلاسیک انجام میشوند بر خلاف ویلا های مدرن بیشتر از رنگ های خنثی استفاده میشود که از لحاظ روانشناسی حس ظرافت ، رسمیت،قابل اعتماد بودن و قدرت را بر انگیخته خواهد کرد. رنگ هایی از قبیل مشکی ، سفید ، قهوه ای شیری ، برنزی و طلایی از جمله رنگ های خنثی میباشند که در طراحی های کلاسیک به کار میروند.

خصوصیات یک طراحی ویلا کلاسیک چیست؟

خصوصیات یک طراحی ویلا کلاسیک چیست؟

استفاده از چوب و ظاهر آن

در طراحی ویلای کلاسیک از چوب و مظاهر چوب نظیر رنگ قهوه ای استفاده میشود و ممکن است که نرده ها ، سقف ، و به طور در کلی نمای ساختمان از چوب درختان مختلفی استفاده شود که سبب میشود که روحی گرم و جذاب بر فضا حکم رانی کند و به فضا حالت دنج و راحتی ببخشد.

فرش های سنتی

در دکوراسیون داخلی خانه هایی که به سبک سنتی ساخته میشوند معمولا از فرش های دست باف و سنتی استفاده میشود و فرش هایی که با نخ های پلاستیکی و همانند آن هستند در اینگونه از خانه ها به چشم نمیخورد.

طرح و الگو های کلاسیک

طرح های شطرنجی ، راه راه و گلدار که در طراحی فضای داخل و خارج ویلا های کلاسیک به کار میروند از مشخصه های سبک کلاسیک است. در طراحی داخلی این گونه از ویلا ها از پرده ها و پارچه های راه راه و پارکت هایی با طرح های منظم وحساب شده استفاده میشود.

قرنیز ها و گچ کاری های زیبا

ویلا های کلاسیک دارای گچ کاری ها وقرنیز هایی با جزییات زیبا و قدرتمند همراه با رنگ های کلاسیک و معمولا به رنگ سفید و عاجی هستند. البته این به این معنا نیست که لازم است حتما قرنیز ها و گچ کاری ها سنتی طراحی شوند اما لازم است که عنصر تعادل که مشخصه یک طراحی کلاسیک است در آن رعایت شود.

مشاهده نمونه کارهای طراحی ویلا