4.8/5 - (55 امتیاز)

شهرک مدرن تهراندشت کجاست؟

در پایین ترین بخش رشته کوه البرز در شهرستان ساوجبلاغ منطقه ای خوش آب و هوا و بی نظیر وجود دارد به نام تهراندشت ،گویی تکه ای جامانده از بهشت برای تسکین روح آدمی‌از تمام همهمه‌ها،شلوغی‌ها  و آلودگی‌های شهری، منطقه ای سرسبز، بکر و سرشار از روح زندگی،  همین امر این منطقه را به یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین مناطق ایران تبدیل کرده از طرفی نزدیکی و فاصله کم با تهران بزرگ، تهران دشت را به یکی از گزینه‌های مناسب جهت ساخت و ساز و خرید ویلا و باغ مبدل کرده است. همچنین 17 روستا را در خود جای داده است. که سرخاب، سعید آباد، اسماعیل آباد جز معروف ترین روستا‌های این منطقه هستند. در این مقاله تیم مدرن ویلا سعی کرده تا به  معرفی کامل و جامع منطقه تهراندشت بهترین شهرک ویلایی اطراف تهران، بپردازد.

ویلای مدرن با تجهیزات و مبله کامل ساخته شده ار متریال لوکس جهت فروش در تهراندشت

پروژه ویلایی مدرن با تجهیزات و مبله کامل Glamour

نمونه ویلا در تهراندشت-طراحی و اجرا توسط شرکت مدرن ویلا

موقعیت جغرافیایی تهراندشت کجاست؟

همانطور که گفتیم تهراندشت کرج  در پایین ترین بخش رشته کوه البرز و در 10 کیلومتری کرج  که تقریبا 20 دقیقه  فاصله زمانی  دارد قرار گرفته است. دقیقا روبروی کردان به این صورت که کردان در شمال اتوبان تهران کرج واقع شده و تهراندشت در جنوب این اتوبان قرار گرفته است. به همین دلیل به تهراندشت، کردان جنوبی نیز گفته میشود. اگرقصد دارید از تهران به سمت تهران دشت کردان بروید باید  به سمت کرج حرکت کنید بعد از گذر از اتوبان تهران کرج و پس از آن اتوبان کرج قزوین بروید و بعد از طی چند کیلومتر می‌توانید جاده اصلی و مسیر اختصاصی تهران دشت را مشاهده کنید  و پس از عبور از سهیلیه به تهران دشت زیبا خواهید رسید. درواقع از خیابان اصلی تهران دشت تا میدان آزادی تهران حدود 70 کیلومتر است و بدون در نظر گرفتن ترافیک، تقریبا 60 دقیقه طول میکشد تا به تهران دشت برسید اما در مواجهه با شلوغی‌های شهری و ترافیک این مسیر تا 90 الی 100 دقیقه نیز می‌تواند به طول بینجامد.

تهراندشت ویلا

چرا به تهراندشت،”تهران دشت کردان”یا “تهراندشت کرج”نیز گفته می‌شود ؟

تهراندشت در بین عموم مردم به نام‌های مختلفی شناخته، شهرت دارد همانطور که می‌دانید تهراندشت در منطقه البرز و محدوده کرج واقع شده است و همین امر دلیل اصلی شهرت این منطقه  به تهران دشت کرج بوده است از طرفی منطقه تهران دشت در نزدیکی کردان که یک منطقه خوش آب و هوا و ویلایی در منطقه است قرار گرفته است  که باعث شده در برخی موارد عبارت “تهران دشت کردان یا کردان جنوبی “را نیز برای معرفی منطقه تهران دشت به کار برود.

ویلا تهراندشت

تهراندشت، بهشت گمشده ای در دل رشته کوه البرز

شاید بارها برای معرفی تهراندشت کرج، از عبارت توصیفی بهشت گمشده استفاده کرده باشید یا حداقل به گوشتان خورده باشد.اما چرا بهشت گمشده؟

همانطور که میدانید مناطقی مانند لواسان، کردان، دماوند از گذشته جز مناطق ویلایی و معروف برای خرید و ساخت و ساز ویلا  بوده اند. و همواره ساخت و ساز ویلا با سرعت قابل توجهی در این مناطق  رو به افزایش است. اینک وقتی نگاهی به تاریخچه و قدمت منطقه ای چون تهراندشت، سرخاب، سعید آباد، شهرک جهان ویلا می‌اندازیم تاریخ و اصالت طولانی این مناطق را بهتر درک میکنیم و میبینیم که واقعا  زمان طولانی این مناطق بکر و سرسبز در دید ما گمشده بودند.

تهراندشت

آب و هوا و شرایط جوی منطقه تهران دشت جگونه است؟

منطقه تهراندشت از لحاظ آب و هوایی منطقه ای خوش آب و هوا با هوایی معتدل و نسبتا خنک  در فصل تابستان و سرمای ملایم در فصل زمستان را دارا می‌باشد. مجاورت در رشته کوه البرز باعث شده تا اگر شما اقدام به حفر زمین در این منطقه کنید قطعا  در عمق  5 الی 6متری به آب‌های زیر زمینی  خواهید  رسید. همین امر منطقه تهران دشت را به منطقه ای مناسب برای کشاورزی نیز تبدیل کرده است. آب و هوای دلپذیر و ناب تهراندشت باعث توسعه در امر ساخت و خرید ویلا شده است. و همچنین منطقه تهرا ندشت با آب و هوایی که دارد، دارای  باغ‌ها و مناطق سرسبز بسیاری نیز است  که هر رهگذری را مات و مبهوت زیبایی‌های بی حد و مرز و کم نظیر این منطقه می‌کند.

تهراندشت ویلا

چه آثار تاریخی و زیارتی در تهراندشت قرار دارد ؟

زیارتگاه امامزاده‌هادی و علینقی ینگی امام مربوط به دوره صفوی از جمله مکان‌های زیارتی نزدیک به تهراندشت ساوجبلاغ هستند. در 28 دی 1379 روستای تاریخی ینگی امام به عنوان یکی ازآثار ملی به ثبت رسیده است .همچنین  وجود تپه تاریخی ینگی امام در این محدوده خود جز آثار تاریخی و ملی کشور تاریخی و با اصالت ایران عزیز می‌باشد. از دیگر آثار دیدنی تهراندشت کرج میتوان رودخانه کردان و کاروانسرای شاه عباسی را نام برد که مکان مناسبی را برای گردشگران جهت گذراندن اوقات فراغت محیا کرده است.

امنیت در شهرک تهران دشت چگونه است ؟

اگر شما قصد خرید ویلا در تهراندشت یا هر منطقه دیگری رو داشته باشید قطعا یکی از مهم ترین و حائز اهمیت ترین مسئله ای که با آن روبرو میشود و همواره ذهن شما را درگیر میکند بحث امنیت منطقه و ملک مورد نظرتان است. قاعدتا اکثر ویلا به عنوان استراحتگاه موقتی در مواقع  بیشترسال خالی هستند از همین رو باغ ویلاها به مکانی مناسب برای سوءاستفاده افراد، یا حتی دزدی هستند. دقت داشته باشید خطر همیشه از سمت افراد پرخطرجامعه، دزدان و قاتلان نیست گاهی خودمان و حتی طبیعت میتواند خطر آفرین و مشکل ساز شود. به همین دلیل عاقلانه تر است تصمیمات و تدابیری ایمنی و امنیتی ویلا  قبل از وقوع خسارات جبران ناپذیرحتما اتخاذ گردد.

البته باید خاطر نشان کرد وجود بومی‌های منطقه که اغلب  باهم آشنا و خویشاوند هستند باعث شده تا تهران دشت تا میزان قابل توجهی امن باشد و در رتبه بالایی ازنظر امنیتی  قرار گیرد.تا جایی که میتوان اعلام کرد که  تقریبا جرم و جنایت  در این منطقه به صفر می‌رسد البته میتوانیم با استخدام نگهبان و  با مجهز کردن ویلا به سیستم دوربین‌های مداربسته، سیستم‌های اطفای حریق، ساخت سازه‌های ضد زلزله و سیستم‌های امنیتی مشابه از ایمنی ویلا خاطر جمع و مطمعن باشیم ; و از وقوع هر گونه اتفاقی جلوگیری کنیم.

تهراندشت

چرا باید در تهران دشت ویلا بخریم؟

برای خرید ویلا ابتدا بهتر است از خود این سوال را بپرسید  که به دنبال چه ملکی با چه ویژگی‌های محیطی هستید؟  آیا فقط به دنبال یک سرمایه گذاری سودمند و مطمئن هستید؟ چه میزان بودجه را برای خرید ویلا ارزان در تهراندشت کرج  در نظر گرفته اید؟ پاسخ به سوالات این چنینی کمک شایانی درانتخاب ویلای مناسب است.  همه ما به دنبال منطقه ای خوش آب و هوا، بکر وآرامش بخش برای گذراندن اوقات فراغت و رهایی از دغدغه‌های شهری هستیم.

تهران دشت نیز به دلیل داشتن امتیازاتی که به آن‌ها  خواهیم پرداخت  به منطقه ای  مناسب جهت ایجاد ویلاهای لوکس در شهرک‌های ویلایی و باغ‌هایی زیبا برای برگذاری مهمانی‌ها و مراسم‌ها تبدیل شده است. واقعیت این امر این است که هرچه منطقه ای از امکانات شهری، آب و هوای مناسب و اراضی سرسبزتری برخوردار باشد تعداد علاقه مندان و طرفداران بیشتری خواهد داشت در نتیجه هر روز به  تعداد ویلا‌ها و شهرک‌های ویلایی در این منطقه افزوده خواهد شد و قطعا این منطقه را به مکانی بهتر و مناسب برای سرمایه گذاری و خرید ویلا مبدل می‌کند. بدلایل فوق تهران دشت بعنوان بهترین شهرک ویلایی اطراف تهران شناخته می‌شود.

تهراندشت کجاست؟

ویژگی‌های تهراندشت جهت خرید ویلا  چیست؟

امتیازات و ویژگی‌های منحصربه فرد تهراندشت که این منطقه را به مکان مناسب  جهت خرید ویلا و باغ  تبدیل کرده است عبارتند از:

 • آب و هوای خوش و معتدل در 4 فصل سال
 • وجود آب‌های زیرزمینی فراوان
 • موقعیت جغرافیایی مناسب
 • قیمت معقول املاک نسبت به کردان و لواسان
 • خاک حاصلخیز و مناسب کشاورزی
 • منطقه ای سرسبز و بکر و چشم انداز رویایی
 • ویلا‌های دارای مجوز
 • دارا بودن امتیازات و خدمات آب، برق، گاز، و…
 • نزدیکی و مسافت کوتاه و کم ترافیک با کلان شهر تهران و کرج
 • بالارفتن ارزش ملک در این منطقه همراه با تورم املاک در تهران و کرج
 • سرمایه گزاری هوشمندانه و سودمند برای بازه زمانی کوتاه مدت و بلند مدت
 • وجود  آثار تاریخی و مکان‌های زیارتی

قیمت زمین و ویلا در تهراندشت به چه صورت است؟

مهم ترین نکته ای که قبل از اقدام به خرید زمین در تهراندشت باید به آن توجه داشت اطمینان از این مسئله که زمین مورد نظرما جز اراضی کشاورزی نباشد و حتما سهمیه آب وبرق،گاز را دارا باشد. قیمت زمین در تهران دشت کرج با توجه به لوکیشن و موقعیت زمین، و امتیازات و امکانات رفاهی و خدماتی در منطقه متفاوت است. میتوان گفت روستا به روستا و محله به محله قیمت ویلا و زمین تغییر میکند. تقریبا قیمت زمین از متری 7 یا 8 میلیون تومان به بالا قیمت گذاری میشود.

تهراندشت ویلا

قیمت ویلا و زمین در روستا‌هایی نظیرسرخاب، سعید آباد به دلیل نزدیکی به اتوبان و بهرمندی از امکانات رفاهی به مراتب نسب به سایر روستا‌های اطراف از قیمت بالاتری برخوردار هستند. همواره منطقه تهراندشت (tehrandasht) با توجه به ویژگی‌های فراوانی که داراست به لحاظ اقتصادی به شدت رو به ترقی و رشد است به نحوی که در سال‌های اخیر خرید و فروش ویلا و زمین در این منطقه افزایش قابل توجهی داشته است با توجه به روند صعودی قیمت ملک در این منطقه نگاه بسیاری از  سرمایه گذاران معطوف منطقه شده است. تهران دشت منطقه ای ایده آل برای خرید ملک می‌باشد.

جمع بندی

شرکت مدرن ویلا با تیم تخصصی طراحی ویلا و اجرای ویلا آماده مشاوره در امر خرید زمین و طراحی و ساخت ویلا در شهرک تهراندشت، از ابتدا تا انتهای پروژه همراه شما خواهد بود.