4.5/5 - (456 امتیاز)

طراحی ویلا چیست؟

برای اینکه به مفهوم عمیق تری از طراحی ویلا برسیم، ابتدا لازم است تا با معنای واژه ویلا، آشنا شویم و مفهوم آن را بررسی کنیم.

کلمه ویلا که ریشه ای فرانسوی دارد، از دوران باستان، به خانه‌ها و اقامتگاه‌هایی که با بالاترین سطح آسایش زندگی و طراحی‌های منحصر به فرد و خارج از عادت و حتی کمی‌پیچیده که با موقعیت مکانی مجزا، متمایز شده اند و معمولا در زمینی بزرگ و جدا از اطراف که از هر چهار جهت فضای باز دارد، ساخته شده است.
بنابراین یک ویلا اغلب توسط طرح‌های باغ و مسیرهای سبز از پوشش گیاهی محصور می‌شوند.

همچنین چیدمان هوشمندانه فضاهای داخلی و خارجی این خانه‌ها که ویلا نامیده می‌شوند و انتخاب متریال برتر برای آن‌ها، آنجا را به فضاهای مسکونی خصوصی منحصر به فرد تبدیل می‌کند. طراحی ویلا در واقع طراحی چنین اقامتگاهی با ویژگی‌های ذکر شده است، همچنین باید بگوییم که ویلا‌ها مرز میان محل سکونت انسان را با طبیعت کم رنگ و مختصر می‌کند و در واقع موجب پیوند میان انسان با طبیعت می‌شود از این رو اکثرا ویلا‌ها در طبیعت و خارج از معابر  شهری و در مناطق خوش آب و هوا ساخته می‌شوند زیرا ویلا مکانی است برای گذراندن آخر هفته‌هایی شاد و تعطیلاتی آرام برای تفریح در کنار خانواده و عزیزان به دور از هیاهوی شهری است.

طراحی ویلای کامل شامل: اتاق نشیمن، اتاق خواب‌های متعدد، باغ و استخر با محوطه ای اختصاصی می‌باشد. طراحی ویلا با توجه به خواست کارفرما میتواند دارای انواع، ویلا مدرن، ویلا کلاسیک، یک طبقه یا اصطلاحا فلت، دوبلکس (دو طبقه) باشد که بستگی به ایده آل مشتریان و میزان بودجه ای صرف ساخت ویلا می‌شود، دارد.
مشاوره طراحی ویلا

دیدن جدیدترین نمونه کارهای طراحی و اجرای ویلا

۱۰ قدم تا رسیدن به ویلای رویایی شما

1- هدف از طراحی و ساخت ویلا چیست؟

مهمترین قدم قبل از هر اقدامی، مشخص کردن هدف از داشتن ویلا و ساخت آن می‌باشد.
امروزه استفاده از ویلای شخصی در فضاهای سرسبز و به دور از هیاهوهای شهر رویای هر شخص می‌باشد ولی هستند افرادی که از این فضاها به عنوان لوکیشن عکاسی استفاده می‌کنند حتی با فکر بزرگتر دنبال ساخت شهرک ویلایی هستند. بنابراین باید مشخص باشد که دنبال چه چیزی هستیم. پس در امر طراحی ویلا نیاز است تا سلیقه، اهداف، میزان بودجه و محل ساخت را به درستی تحلیل کنیم.

2- پیدا کردن یک سایت خوب

همیشه یکی از دردسرهای اصلی در مسیر طراحی و ساخت ویلا می‌باشد ولی اصلاً جای نگرانی نیست. شرکت مدرن ویلا  دارای بهترین طراحان و مشاوران معماری ویلا آماده مشاوره و همکاری با شما می‌باشد.

3- مدیریت منابع مالی (قیمت تمام شده ساخت ویلا)

طراحی و ساخت ویلا به صورت شخصی نیازمند صرف هزینه‌های زیادی می‌باشد در صورتی که واگذاری ساخت به افراد با تخصص و با تجربه می‌تواند هرینه ساخت ویلا را تا ۴۰٪ و زمان ساخت را تا ۶۰٪ کاهش دهد.

4- پیدا کردن طراح و مشاور متخصص

علی رغم وجود شرکت‌های متنوع در این زمینه تعداد کمی‌هستند که همزمان کار مشاوره، ساخت و طراحی ویلا را انجام می‌دهند، پیدا کردن این شرکتها سخت و نیازمند جستجوی فراوان می‌باشد، ضمن اینکه پس از پیدا کردن چنین شرکتهایی مسئله مهم اعتماد به عملکرد شرکت می‌باشد. شرکت مدرن ویلا با پشتوانه تجربه و مدیریت قوی و همچنین دانش بروز کارشناسان خود بهترین گزینه برای سپردن کار صفر تا صد ویلای شما می‌باشد.
5- در تماس بودن با طراح ویلا

مسئله اصلی تعامل کارفرما با شرکت طراح ویلا مشاور و سازنده می‌باشد. پیشنهاد ما شروع کار با مدرن ویلا از پروسه مشاوره و طراحی می‌باشد. کارفرما ایده‌های خود را طی یک یا دو جلسه با طراحان شرکت در میان می‌گذارد سپس ایده پخته شده توسط طراح در کوتاهترین زمان ممکن به کارفرما ارائه می‌شود که در صورت نیاز کارفرما اصلاحات خود را به طرح ویلا اعمال می‌کند و طرح ویلا به مرحله بعدی وارد می‌شود.

6- پیدا کردن بهترین مسیر برای ساخت ویلا

بیشتر کارفرمایانی که اولین تجربه ویلا سازی خود را دارند، ترجیح می‌دهند کل پکیج مشاوره، طراحی و ساخت ویلا را به یک شرکت واگذار کنند; تا دغدغه کمتری هنگام ساخت داشته باشند.
همین موضوع باعث سوء استفاده برخی شرکت‌های نو پا شده و کارهای ارائه شده با کیفیت پایینی به کارفرما تحویل شود. پیشنهاد ما در این زمینه هم تعامل کارفرما با این شرکت می‌باشد.
اگر کارفرما توان انجام هریک از بخشهای طراحی و اجرا را با هزینه کمتر داشته باشد، این شرکت انجام آنرا به کارفرما سپرده و به صورت پکیج، نظارت می‌تواند به کارفرما خدمات ارائه دهد.

7- گرفتن مجوز ساخت و بستن قرارداد اجرای ویلا

قبل از شروع عملیات ساخت، کارفرما باید کلیه مجوزهای لازم از ارگانهای ذیربط دریافت نماید.
مرحله بعدی پیدا کردن بهترین پیمانکاران جهت اجرا می‌باشد; پیمانکارانی که تجربه کار مشابه و همچنین اجرای کار با ایمنی بالا را داشته باشند.

8- آماده کردن سایت (زمین) جهت ساخت ویلا

اولین قدم تجهیز کارگاه مطابق با قراردادهای پیمانکاری بسته شده می‌باشد; کلیه پیمانکاران باید ملزم به رعایت اقدامات ایمنی  مطابق با قانون اداره کار و تامین اجتماعی و همچنین مبحث ۱۲ مقررات ملی شوند; تا در طول مدت زمان ساخت بدون کوچکترین نگرانی این پروسه انجام شود.
کارفرما ملزم به بیمه کردن کارگاه و اشخاص ثالث می‌باشد، تا در صورت بروز حادثه زیان مادی کمتری متحمل شود.

9-  شروع عملیات ساخت ویلا

ساخت و طراحی ویلا، می‌تواند مطابق گذشته با آجر و بلوک یا با استفاده از سازه فلزی، بتنی، یا حتی چوبی انجام شود.
کلیه عملیات ساخت ویلا در پنج مرحله خلاصه می‌شود; و فونداسیون، اجرای اسکلت، سفت کاری، نازک کاری، نماسازی و محوطه سازی نیز بخش مهمی‌از ساخت ویلا می‌باشد; که زیبایی خاصی را به کار می‌افزاید.
شرکت مدرن ویلا با وجود کارشناسان فضای سبز، زیباترین منظره را برای شما خلق می‌کند.

۱۰- گام آخر: لذت بردن

با پایان یافتن تمامی‌مراحل ساخت ویلا، زمان انعقاد قرارداد با نیروهای خدمات نگهداری فضای سبز، آبنما و استخر می‌باشد. شرکت مدرن ویلا مفتخر می‌باشد کلیه خدمات نگهداری و زیباسازی را با کمترین هزینه در اختیار کارفرما می‌گذارد.
از این به بعد وقت لذت بردن از ویلای ساخته شده می‌باشد.

سبک‌های طراحی ویلا کدامند؟

در طراحی ویلا سه سبک عمده و رایج وجود دارد که عبارتند از:

 • سبک طراحی ویلای مدرن
 • سبک طراحی ویلای کلاسیک
 • سبک طراحی ویلای تلفیقی

از هر کدام از این سبکها با توجه به سلیقه مشتری استفاده می‌شود. در ابتدا ما به توضیح سبک مدرن می‌پردازیم; که آشنایی کمتری با آن وجود دارد.

پیشنهاد مدرن ویلا مطالعه مقاله سبک‌های طراحی ویلا می‌باشد.

طراحی ویلای مدرن در شهرک جهان ویلا

طراحی ویلای مدرن

دوری از طبیعت شاید یکی از نیازهای ضروری زندگی این روزهای ساکنان کلان شهرهاست.
شهرک‌های ویلایی و باغ‌های سرسبز اطراف آن گزینه بسیار مناسبی برای تجربه یک زندگی آرام و خارج از محیط شهری است. در سبک طراحی ویلا مدرن و لاکچری، سعی می‌شود با ایجاد حجمی‌یکپارچه و منسجم ضمن گستردگی نما در چند جهت، در داخل بنا نیز فضای یکدست، دلباز و بزرگ به نظر برسد.

طراحی ویلا مدرن

با استفاده از فرورفتگی در پوسته ویلا، ضمن اینکه یک نمای دوبعدی به سه بعدی تبدیل می‌شود، باعث ایجاد سایه اندازی در نما شده و خصوصا فرورفتگی در محل بازشوها از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری خواهد کرد.
هیچ چیزی به جز اصول زیبایی شناسی بصری مانند: تعادل، ایستایی، توازن، تناسب، ترکیب رنگ‌های چشم نواز در ویلایی مدرن نخواهید یافت.

ایده طراحی ویلای مدرن

 • خلوص، سادگی و خوانایی
 • حس تعلق، خاطره انگیزی و حس خلوت و آرامش در فضای داخلی ویلا
 • احترام به زمینه و محیط پیرامون ویلا

در طراحی داخلی مدرن، سعی می‌شود با ایجاد پنجره‌های قدی بزرگ به سمت باغ و ایجاد یک دید مرکزی به عنوان قلب خانه بیشترین دید به سمت باغ ایجاد شود. معمولا اتاق مهمان در کنار آشپزخانه در همکف قرار می‌گیرد و آشپزخانه با یک در به فضای مجاور حیاط و استخر اتصال پیدا می‌کند. برای یک طراحی جذاب امروزی، استفاده از معماری دوبلکس و سقف‌های بلند اولین پیشنهاد است. در این مدل از طراحی فضا‌های عمومی‌و خصوصی برای استفاده راحت تر کاربران از یکدیگر جدا شده است.

ایده طراحی ویلا مدرن

طراحی ویلاهای یک طبقه مدرن

در سال‌های اخیر سبک معماری مدرن جایگاه ویژه ای در میان متقاضین طراحی و ساخت ویلا داشته است. از همین رو طراحی ویلاهای یک طبقه مدرن با ویژگی‌های منحصربه فردش به همان میزان در میان علاقه مندان بسیار محبوب بوده است. اما دلیل این همه جذابیت و محبوبیت ویلاهای یک طبقه مدرن در چیست؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است اصلی ترین  ویژگی ویلاهای یک طبقه مدرن سادگی آن‌ها درعین مدرنیته بودنشان است. پلان ویلاهای یک طبقه مدرن به گونه ای طراحی شده است که ساکنین دسترسی آسانی به  تمامی‌فضاهای مختلف را داشته باشند; و هریک از فضا‌ها به گونه ای به یکدیگر متصل باشند.به طور کلی در ویلا‌های یک طبقه مدرن از شاخ و برگ دادن‌های اضافی و گزافه گویی پرهیز شده است.

از دیگر علل محبوبیت ویلاهای مدرن یک طبقه که شاید بتوان گفت اصلی ترین دلیل انتخاب این نوع از ویلا‌ها باشد اقتصادی بودن آنهاست. هزینه پایین ویلاهای یک طبقه مدرن در مقایسه با سایر ویلاهای چند طبقه و کلاسیک بسیار پایین تر است. عوامل بسیاری در تعیین هزینه ویلاهای یک طبقه دخیل هستند که هریک به  تنهایی نیز میتوانند دلیل محکمی‌بر انتخاب این نوع ویلا‌ها باشند استفاده از یک یا نهایتا دو متریال، سرعت بالا در طراحی و اجرا، در ویلای‌های یک طبقه مدرن از اصلی ترین ویژگی ویلاهای مدرن یک طبقه یا فلت است.

طراحی ویلای مدرن یک طبقه

سبک طراحی ویلای کلاسیک

در طراحی ویلاهایی که به شیوه کلاسیک انجام می‌شوند، بر خلاف ویلا‌های مدرن بیشتر از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود ;که از لحاظ روانشناسی حس ظرافت، رسمیت، قابل اعتماد بودن و قدرت را بر انگیخته خواهد کرد.
رنگهایی از قبیل مشکی، سفید، قهوه ای شیری، برنزی و طلایی از جمله رنگ‌های خنثی می‌باشند که در طراحی ویلای کلاسیک به کار می‌روند.

پیشنهاد مدرن ویلا مطالعه مقاله طراحی ویلای کلاسیک  می‌باشد.

طراحی ویلا کلاسیک

سبک طراحی ویلا‌های تلفیقی

نام گذاری این سبک از معماری کاملاً گویای همه چیز است. سبک ویلاهای تلفیقی از ادغام و ترکیب چند سبک متفاوت با یکدیگر به وجود آمده است. به طور مثال تلفیق سبک مدرن و کلاسیک اثری متمایز و جذاب را به نام معماری تلفیقی را خلق میکند.

سبک معماری تلفیقی در ویلا‌ها بیش تر مورد توجه افراد جسور و تنوع طلب بوده که به دنبال تضاد‌ها و تفاوت‌ها هستند. طراحی ویلای تلفیقی تا حد زیادی این اجازه را به معماران داده که با ایده‌ها و خلاقیت خود ویلاهای متمایز در عین حال منحصربفرد را بیافرینند. فراموش نکنید این آزادی و گزینه‌های مختلف در استفاده از متریال  به معنای بینظمی‌و ناهماهنگی در طراحی نبوده; بلکه طراحی ویلاهای تلفیقی نیز همچون سایر سبک‌ها از اصول و ضوابط خاص خود پیروی می‌کند.

سبک طراحی ویلای تلفیقی

ویلاهای تلفیقی به واسطه متمایز بودنشان از سایر سبک‌ها نیازمند توجه به جزئیات بیشتری هستندهمه چیز باید در هماهنگی و یک‌هامونی زاده شود توجه داشته باشید. همانطور که سبک ویلاهای تلفیقی میتواند جذاب و خیره کننده باشد به همان میزان نیز اگر توسط افراد غیر متخصص و کم تجربه طراحی و ارائه شود می‌تواند فاجعه‌ای بزرگ در معماری به بار آورد.

ویلای مدرن دوبلکس

ویلاهای مدرن دوبلکس، یکی از محبوب ترین ساختمان‌ها در بین افراد، به ویژه خانواده‌های پر جمعیت هستند. چنانچه شما جز آن دسته از افرادی هستین که تمایل دارید فضاهای خصوصی و نیمه خصوصی داشته باشین ویلای‌های دوبلکس مدرن میتوانند بهترین انتخاب در تفکیک فضایی باشند.

ویلاهای دوبلکس مدرن به ساختمان‌های دو طبقه بهم پیوسته که به واسطه راه پله‌های داخلی به یکدیگر وصل می‌شوند و به سبک مدرن طراحی و اجرا شده اند گفته می‌شوند. پلان ویلاهای دوبلکس مدرن بهترین تفکیک فضایی را دارند معمولا  فضاهای نیمه خصوصی همچون نشیمن و آشپزخانه در طبقه اول ویلا و فضای خصوصی چون اتاق خواب‌ها در طبقه دوم طراحی می‌شوند. از همین رو این مزیت سبب شده است تا ویلاهای مدرن، علاقه‌مندان بسیاری را به خود جذب کنند.

طراحی ویلای مدرن دوبلکس در بابل

رعایت اصول و قوانین در طراحی ویلاهای دوبلکس مدرن از مهم‌ترین فاکتورها است که باید توجه ویژه ای به آن شود با اطمینان میتوان گفت با نادیده گرفتن  هر یک ازاصول و ضوابط در طراحی ویلا‌های مدرن وکلاسیک ثمره طراحی به هیچ عنوان رضایت شما و کارفرمایتان را جلب نخواهد کرد.

اصول طراحی ویلا چیست؟

اصول طراحی ویلا

در طرح ریزی یک ویلا نباید تنها به عملکردهای لازم و هزینه‌های منتج از ساخت و ساز توجه کرد. بلکه باید اساساً به سمت خلق کیفیت زندگی گام برداشت. به طور کلی طراحی فضاهای اسکان موقت تفریحی نظیر باغ و ویلا باید لوکس، چشم نواز و در عین حال کاربردی و مقبول باشد تا شرایط برای استراحت و تفریح مسافران و ساکنان به بهترین نحو مهیا شود. نیاز‌های ساکنین ویلا پایه مهمی‌برای طراحی است. در ادامه به طرح اصول طراحی ویلا می‌پردازیم.

اهمیت بودجه شما برای ساخت ویلا

طراحی ویلا مدرن

طراحی بر اساس بودجه شما از اهمیت بالایی برخوردار است.
به این دلیل که عدم توجه به بودجه منجر به تحمیل هزینه‌های فراتر از انتظارتان می‌شود.
این امر می‌تواند روند و سرعت ساخت ویلا را تحت تاثیر قرار دهد.
پس بسیار مهم است تا در ابتدای کار طراحی و ساخت ویلا حتما در این مورد گفتگو شود. شرکت مدرن ویلا مشاوره طراحی ویلا را قبل از طراحی و اجرای ویلا، به شما مشتریان محترم ارائه می‌دهد.

پلان طراحی ویلا

طراحی پلان ویلا

مهمترین نکته در طراحی ویلا رعایت ارتباط مناسب بین فضاهای مختلف یک ویلا; یا بحث طراحی پلان ویلا است.
یعنی، طراح پس از آن که فضاهای مورد نیاز ویلا را تعیین کرد، ارتباط مناسب و محل مناسب هر فضا را مشخص می‌کند.
در بحث نقشه برداری ویلا ابتدا نقشه‌های  فاز دو ساختمان به منظور مشخص کردن اطلاعات لازم برای اجرای ساختمان ویلا تهیه می‌شوند.

این طرحها شامل اطلاعات دقیقی از ابعاد ستون، نوع فونداسیون، جنس مصالح، کف سازی، محوطه سازی ویلا می‌باشند. در واقع نقشه‌های فاز دو ویلاها توسط مهندسان مختلف تهیه می‌گردد و بخش‌های مختلفی دارد.
مهندس محاسب نقشه فاز دو سازه را تهیه می‌کند و مواردی همچون جنس سقف، تیر، ستونها و … را مشخص می‌نماید. مهندس معمار نقشه  فاز دو معماری را تهیه کرده و مصالح و جزئیات اجرایی را تعیین می‌کند.

وضعیت روشنایی، پریز و … نیز در نقشه فاز دو تاسیسات الکتریکی تعیین می‌گردند که توسط مهندس برق طراحی می‌گردد. وضعیت سرمایشی و گرمایشی، لوله نیز توسط مهندس مکانیک در نقشه  تاسیسات مکانیکی مطرح می‌شود.
در ادامه به بررسی هر یک از فضاهای ویلا می‌پردازیم. 

اتاق نشیمن در ویلا

اتاق نشیمن ویلا

اتاق نشیمن باید در محلی نزدیک در ورودی با حفظ محرمیت درون آن قرار گیرد. هرچند در بیرونی نباید مستقیماً به اتاق نشیمن راه داشته باشد. در ویلا‌های کوچک تر در ورودی ممکن است به اتاق نشیمن باز شود اما در صورت امکان باید از این جریان اجتناب نمود چون اتاق نشیمن نباید به عنوان راه عبور و مرور به بخش خواب و قسمت‌های دیگر ویلا باشد.

غذاخوری در ویلا

غذاخوری ویلا

غذاخوری در ویلا بایستی مجاور آشپزخانه قرار گیرد; هر چند تهیه غذا در آشپزخانه باید مستقیماً از قسمت غذاخوری دیده نشود. از طرف دیگر غذاخوری باید مجاور اتاق نشیمن نیز باشد.
نزدیکی اتاق غذاخوری به آشپزخانه و نشیمن، قرار دادن اتاق غذاخوری را بین آشپزخانه و اتاق نشیمن الزامی‌می‌کند.

آشپزخانه در ویلا

آشپزخانه ویلا

چون آشپزخانه وظیفه سرویس رسانی به کل ویلا را دارد باید آن را نزدیک ورودی قرار داد.
دلیل این کار این است که به راحتی بتوان مواد غذایی خریداری شده را به داخل آن حمل کرد و به آسانی مواد زائد را از آن خارج کرد.
همان طور که در بخش‌های قبلی ذکر شد آشپزخانه ویلا می‌تواند با بخش نشیمن ارتباط مستقیم داشته باشد تا محل بازی کودکان از آن جا قابل دیدن باشد. قسمت غذاخوری و صبحانه خوری نیز بایستی در مجاورت آشپزخانه قرار گیرد.

اتاق خواب در ویلا

طراحی اتاق خواب ویلا

اتاق خواب در ویلا باید در منطقه بی سر و صدا و ساکت ویلا باشد.
برای دسترسی به اتاق خواب ویلا نباید از بخش پذیرایی و فضاهای عمومی‌منزل به آن وارد شد.
جهت تفکیک بخش خواب از سایر بخش‌های ویلا می‌توان از راهرو و یا یک‌هال خصوصی بهره گرفت.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، در طراحی خانه‌های ویلایی فضاهایی چون نشیمن، آشپزخانه، اتاق خوابها و غذاخوری می‌تواند در مجاورت حیاط باشد; تا ضمن بهره گیری از دید و منظر مناسب در شرایط خوب آب و هوایی بتوان از فضای باز نیز استفاده کرد.

ورودی ویلا

ورودی ویلا اولین جایی است که ساکنان ویلا و میهمانان با آن مواجه می‌شوند; و تحت تاثیر کیفیت مثبت یا منفی آن قرار می‌گیرند.
ورودی ویلای شما معرف ارزش‌های کل خانواده و ساکنان آن می‌باشد.
ورودی ویلا باید ضمن تامین دسترسی مناسب به ویلا، فضای داخلی ویلا را از فضای عمومـی جدا نماید.

ورودی ویلا
ورودی باید زیبا و راحت باشد، فـــــاقد فضــــاهای بلا استفاده بوده، و در شرایط اقلیمی‌نامطلوب مانع نفوذ سرما، گرما و گرد و خاک شود. 
ورودی ویلا باید دسترســی ساده به نشیمن، پذیرایی، پله‌های طبقات و آشپزخانه داشته باشد.

بازسازی ویلای قدیمی

طراحی ویلای مدرن در نوشهر

ساختمان‌های ویلایی قدیمی، خاطرات بسیاری را در خود جای داده است; که برای کارفرماها ارزش معنوی دارد.
از این رو به جای تخریب و نوسازی بنا تصمیم به بازسازی ویلا در کنار حفظ کیفیت حسی آنها می‌گیریم.
فضاها بر اساس نیاز کارفرما دوباره پیکربندی می‌شوند و تغییر می‌یابند.
طراحی در انتزاع و بدون تعامل با شخصیت ساکنان آن، بنایی بی روح و بی هویت به دنبال خواهد داشت; و تنها با همفکری و همراهی آنان است که می‌توان خدمتی منحصر به فرد ارائه کرد.
در طراحی فضای داخلی ویلا، امکان دید و ارتباط حداکثری با استخر، محوطه و مناظر طبیعی اطراف و امتداد دادن باغ به داخل فضا می‌توان فضای نو و خلاقانه ای به وجود آورد.

طراحی ویلا

سوالات متداول طراحی ویلا

در این بخش به سوالاتی که توسط کارفرمایان محترم در مورد طراحی و ساخت ویلا پرسیده می‌شود  پاسخ داده شده است.

۱- قیمت طراحی ویلا چقدر است؟

هزینه طراحی ویلا با توجه سبک طراحی ویلا و نوع زمین شامل قسمت‌های ذیل می‌باشد:

 • تعرفه طراحی پلان معماری ویلا
 • هزینه طراحی نمای ویلا
 • هزینه محوطه ویلا
 • هزینه دکوراسیون داخلی ویلا
 • قیمت طراحی هوشمند سازی ویلا
 • قیمت نقشه‌های معماری
 • قیمت طراحی فاز دو معماری

پیشنهاد می‌کنم مقاله هزینه طراحی ویلارا مطالعه کنید.

۲- قیمت ساخت ویلا چقدر است؟

هزینه ساخت ویلا بسته به برند مورد استفاده، متراژ ویلا، امکانات رفاهی آن و البته نوع نمای انتخاب شده برای آن متغیر است.

در حال حاضر در کشور ما این عدد برای ویلاهای بسیار لوکس و شکیل در تهران، لواسان، شمال و یا حتی اطراف تهران به عدد بسیار بالایی رسیده است; که اگر بخواهیم هزینه طراحی را با آن مقایسه کنیم، تقریبا هیچ حساب می‌شود.

یک حساب سرانگشتی بین هزینه طراحی ویلا و سایر هزینه‌های ساخت آن، شاید برای هر مترمربع چیزی کمتر از ۵ درصد از هزینه ساخت یک ویلا متوجه هزینه طراحی ویلا شود; این عدد اندک اما می‌توان در پاره ای از مواقع تا ۲۰ درصد قیمت ویلا را افزایش دهد.
بهترین مصالح موجود در بازار در بدترین طرح ویلا کمترین تاثیر را روی دید مشتری خواهند داشت; و بدترین برند در بهترین طرح ویلا برای مشتری قابل هضم خواهند بود.

۳- قیمت طراحی داخلی ویلا چقدر است؟

در طراحی داخلی ویلا، آراستن فضا‌های داخلی ویلا به گونه ای که در عین کاربردی بودن جذابیت کافی را نیز داشته باشد; از مهمترین قسمت‌های حرفه معماری است; که در آن مهندس معمار بخشی از هنرنمایی‌های خود را به معرض نمایش قرار می‌دهد هر چند که او در این کار تنها نیست و متخصصان مختلفی در این کار به او کمک خواهند کرد; اما این امر انکار ناپذیر است که متخصصان باید تجربه کافی داشته باشند تا یک محصول جذاب و حرفه ای ارائه دهند; که رضایت خاطر کارفرما را بدست آورد. مواردی همچون تعیین زاویه نور، ترتیب دسترسی، دیوار‌های جدا کننده، هماهنگی حرکتی بین بخش‌های مختلف ویلا از مهمترین مسائل تخصصی طراحی ویلا هستند; که لازم است توسط معمار و همکارانش حل و فصل شوند.

شرکت مدرن ویلا آماده مشاوره طراحی ویلا با شما کارفرمایان محترم، از ابتدای پروژه طراحی تا انتهای پروژه ساخت ویلا می‌باشد تا خلق کند آنچه در ذهن زیبای شما می‌گذرد.