4.6/5 - (29 امتیاز)

چرا بازسازی ویلا؟

ویلاها معمولا دارای طول عمر بالای ۳۰ یا حتی ۵۰ سال هستند. اما بازسازی ویلا یا نوسازی ویلا می‌تواند یک ویلای نوساز را در اختیار شما قرار دهد. ویلاها معمولا به نسبت وزن کمی‌که نسبت به آپارتمانها و ساختمان‌های بلند مرتبه دارند، نیاز به فونداسیون خیلی بزرگ و سازه‌های سنگین ندارند. البته این به معنای کم اهمیت بودن سازه ویلاها نخواهد بود. بلکه فقط از سنگینی آنها  می‌کاهد. به همین دلایل معمولا عمر یک ویلا بسیار طولانی تر و بیشتر از آپارتمان‌های معمولی هستند.
اما با گذشت زمان احتمالا متریال داخلی ویلاها فرسوده شده، و حتی نقشه‌های ویلاها نیز نیاز به تغییر پیدا می‌کنند. راه حل مناسب، بازسازی ویلا قدیمی‌و یا نوسازی ویلاها می‌باشد. نوسازی‌های ویلا مدرن می‌تواند یک ویلا را از صفر تا صد برای شما نو کند; و بازسازی ویلا نیز تمام عیوب و ایرادات آن را برطرف خواهد نمود و یک خانه جدید با متریال روز و زیبا در اختیارتان خواهد گذاشت.
شک و تردید را کنار بگذارید و برای آشنایی بیشتر با مزایای بازسازی ویلا در ادامه متن با ما همراه باشید.

 

نمونه طراحی ویلا(طراحی و اجرا) شرکت مدرن ویلا

تفاوت نوسازی ویلا و بازسازی ویلا قدیمی‌چیست؟

نوسازی ویلا و بازسازی ویلا شاید در عبارت بسیار شبیه به هم باشند; و در خیلی از موارد به جای هم استفاده شوند. اما این دو تفاوت‌های اساسی و چشمگیر با یکدیگر دارند.  به مرور زمان علاوه بر قسمتهای ظاهری به کار رفته در ویلا، قسمتهای درونی آن مانند لوله کشی‌ها، سیم کشی و سایر قسمتهای درونی ویلا نیز ممکن است دچار پوسیدگی و خرابی شوند.
بازسازی ویلا احتمالا مربوط به قسمت‌های خاصی از ویلا می‌شود. احتمالا در آن شما فقط قسمتهای ظاهری را تعویض می‌نمایید; و یا به بازسازی قسمتی از پلان ویلا می‌پردازید.  در بازسازی ویلا قاعدتا پلان ویلا دست نخورده باقی می‌ماند.

بازسازی ویلای قدیمی و نوسازی ویلا

نوسازی ویلا اما کمی‌متفاوت است; در نوسازی ویلا در اکثر مواقع تمام زیرسازیها و بخشهای درونی سازه ویلا تعویض می‌شوند.  در برخی موارد پلان عوض شده و حتی در مواردی هم کل فضاها به جز اسکلت و فونداسیون دوباره نوسازی می‌شوند.
در واقع پس از نوسازی ویلا، شما با یک ویلای جدید با متریال جدید و حتی نقشه و فضاهای جدید روبرو هستید. بسیاری از ویلاهای قدیمی‌که پلان‌های قدیمی‌و دلگیر دارند، نیاز به نوسازی ویلا خواهند داشت. اما در بازسازی شما احتمالا فقط با متریال جدید روبرو خواهید بود. بیان این تفاوت در این مبحث برای انتخاب هرچه بهتر شما میان یکی از این دو مورد بود، تا برای ویلای خود بهترین انتخاب را داشته باشید.
نوسازی ویلا تقریبا شبیه یک طراحی پلان اولیه است. شما در نوسازی ویلا نیاز دارید با یک متخصص طراحی و اجرای پلان ویلا مشورت نمایید. هرچند بازسازی ویلا نیز نیاز به مشاوره خواهد داشت.

بازسازی ویلای قدیمی و نوسازی ویلا

چرا نوسازی ویلا؟

اگر از پلان قدیمی‌ویلای خود خسته شده اید و فضاسازی ویلا دیگر برای شما مناسب نیست. اگر همه قسمتهای ویلا قدیمی‌و پوسیده شده است; و نیاز به بازسازی ویلا دارید. باید از همین امروز شروع نمایید.  یک راه حل سخت و البته پرهزینه در این مواقع کوبیدن و ساخت دوباره ویلا است. کاری که نیاز به پرداخت هزینه‌های هنگفت خواهد داشت.  راه حل بهتر و ساده تر در این مواقع بازسازی ویلا یا نوسازی ویلای خودتان است.
شما در واقع با کاهش هزینه‌های ساخت ویلا تقریبا به یک دهم و حتی کمتر، می‌توانید کار نوسازی ویلای خود را انجام دهید. در عوض یک ویلای نوساز تحویل بگیرید. بله درست شنیدید. در واقع پس از نوسازی ویلا، شما یک ویلای نوساز در اختیار خواهید داشت; که همه قسمتهای آن نو و به روز هستند و تقریبا ویلای شما را برای ۲۰ الی ۳۰ سال آینده تضمین خواهد بود.

بازسازی ویلای قدیمی و نوسازی ویلا

نوسازی ویلا یا ویلای نوساز؟

نوسازی ویلا و یا بازسازی ویلا یکی از شغل‌های پردرآمد در جامعه ما می‌باشد; که بسیاری از افراد به این شغل مشغول هستند. آنها یا یک ویلای قدیمی‌را می‌خرند و آن را نوسازی و یا بازسازی کرده، و دوباره به قیمت بالاتر می‌فروشند; و یا به نوسازی ویلاهای دیگران مشغول می‌شوند; اما برای یک ویلای قدیمی‌انتخاب با شما می‌باشد. باید تصمیم بگیرید که نوسازی ویلا یا بازسازی ویلا را انتخاب نمایید و یا یک ویلای نوساز بسازید. هر کدام مزیت‌های خاص خود را دارند. بعد از بازسازی ویلا شما تقریبا یک ویلای شیک و لوکس خواهید داشت.

نوسازی ویلا نیز همین نتیجه را به شما می‌دهد و البته با هزینه بیشتر و ویلای نوساز تر و بروزتر در نهایت ساخت یک ویلای نوساز که بسیار پرهزینه خواهد بود. شاید اگر کمی‌بررسی نمایید، خواهید فهمید که جز در موارد بسیار نادر، قضیه با همان نوسازی ویلا و یا بازسازی ویلا حل خواهد شد. بازسازی ویلای قدیمی‌آن را دوباره زنده کرده و روح دوباره به جان آن خواهد بخشید.

بازسازی ویلای قدیمی و نوسازی ویلا

بازسازی ویلای قدیمی و نوسازی ویلا

بازسازی ویلا در چه فصلی مناسبتر است؟

بازسازی ویلا در فصل بهار و تابستان بهتر است.
مسئله مهم نور آفتاب است که در فصل بهار و تابستون آفتاب و تابش خورشید بهتر است و در نتجیه اعمال ساختمانی در فضای بیرونی ساختمان زودتر و به راحتی خشک میشود و پروسه بازسازی راحتتر جلو خواهد رفت.
البته به جز فصل، آب و هوای هر منطقه بستگی به موقعیت جغرافیایی آن دارد که طبیعتا در هر نقطه متفاوت خواهد بود.

به طور کلی برای تعیین زمان مناسب بازسازی، عوامل دیگری نیز وجود دارد، پیدا کردن یک پیمانکار و کارگران فصلی، زیرا در بعضی زمان‌ها کارگران و مهندسان در اوج فعالیت‌های خود هستند و ممکن است با وقت و دقت کافی به کارتان رسیدگی نشود و از کیفیت مناسب بهره نبرید.
قیمت مصالح و مواد ساختمانی نیز در برخی از مواقع نواسانات زیادی دارد، که عامل مهم دیگری است برای تعیین زمان مناسب.
بطور کلی بهترین زمان برای بازسازی خانه زمانی است که هزینه‌های بازسازی به حداقل برسد.

بازسازی ویلای قدیمی و نوسازی ویلا

اگر شما را داخل یک ویلای نوسازی شده رها کنند، احتمالا متوجه نوسازی شدن آن یا نوساز بودن آن نخواهید شد.
این را می‌توانید در ویلاهای نوسازی شده اطراف خود تماشا کنید.
برای نوسازی ویلا و یا بازسازی ویلای خود، به یک طراح و مجری با سابقه در این زمینه مراجعه کرده، و حتی نمونه کارهای او را قبل و بعد از بازسازی ببینید. هم متوجه مهارت او در بازسازی ویلا خواهید شد، و هم یک ویلای بازسازی و یا نوسازی شده را از نزدیک ملاقات خواهید کرد.
این مشورت می‌تواند انتخاب را برای شما ساده تر کند. با انتخاب یک طرح نوسازی خوب و بروز، می‌توانید از نعمت داشتن یک ویلای نو و عالی برخوردار شوید و البته هزینه کمتری نسبت به ساخت ویلا پرداخت نمایید.
پس اگر صاحب ویلای قدیمی‌یا باغ ویلایی قدیمی‌هستید، با یک مشاور و طراح خبره مشورت نمایید و نظر او را جویا شوید. لحظات شیرینی در خانه جدیدتان در انتظارتان خواهد بود.
البته این نکته را هم فراموش نکنید که هزینه بازسازی ویلا و یا نوسازی ویلا، یک سرمایه گذاری پر سود برای شما خواهد بود. ویلاهای نوسازی شده به نسبت بین ۲۰ تا ۵۰ درصد گرانتر از ویلاهای قدیمی‌معامله و خرید و فروش می‌شوند; و این به معنای افزایش بهای خانه شما به نزدیک دو برابر خواهد بود.