نمای ویلا، اولین معرفه ساختمان است پس طراحی نمای ویلا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. چون نما اولین عاملی است که نظر مخاطب را به خود جلب می‌کند. پس در  مراحل طراحی و ساخت ویلا باید تلاش کرد از همه توانایی‌ها در راستای ارائه نمایی زیبا و خلاقانه بهره برد. نما علاوه بر زیبایی که به ساختمان می‌دهد بر قیمت ساختمان نیز تأثیر می‌گذارد.

طراحی نمای ویلا ۴ عامل مهم در طراحی نما

عوامل تأثیرگذار بر طراحی نمای ویلا

۱- محل قرارگیری ویلا یا موقعیت ساختمان:

موقعیت ساخت ویلا از عواملی است که اگر بخوبی بررسی شود بعنوان فرصت و پتانسیل ویلا سنجیده می‌شود اما اگر با سهل‌انگاری از کنار آن بگذریم یک عامل معضل ساز بحساب می‌آید. طراحان حرفه‌ای سعی می‌کنند طراحی نما ویلایی را بر اساس محلی که ویلا در آن قرار می‌گیرد انجام دهند به این صورت که طراحی فرم نما تابع خط آسمان و ناهمواری‌‌های مجاور ویلا خواهد بود. موقعیت ویلا تا حدی تأثیرگذار است که معماران خلاق در بکارگیری مصالح در طراحی نمای ویلا به بافت مجاور ویلا دقت کرده و سعی می‌کنند از رنگ‌های همخوان با محیط استفاده کنند.

طراحی نمای ویلا ۴ عامل مهم در طراحی نما

طراحی نمای ویلا ۴ عامل مهم در طراحی نما

۲- سبک طراحی نما ویلایی:

طراحان و معماران معروف در طراحی‌هایشان از روش خاص و سبک خاصی پیروی می‌کنند به شکلی که اگر شما ساختمان خاصی را ببینید، بدون اطلاع از اینکه طراح آن کیست قادر هستید حدس بزنید که این ساختمان از آثار کدام معمار مشهور است. پس  هر معمار در طراحی‌های از سبکی که می‌پسندد استفاده می‌کند اما نکته مهم این است که نظر کارفرما و مالک نیز تعیین‌کننده است. به همین دلیل در سراسر دنیا وقتی کارفرمای خوش‌سلیقه در کنار معماران حرفه‌ای قرار می‌گیرد، یک اثر ماندگار ایجاد می‌شود. توجه داشته باشید که انتخاب سبک طراحی نما ویلایی یک امر سلیقه‌ای است و هر فرد سلیقه‌ی ویژه‌ی خودش را دارد.

۳- سادگی و خوانایی:

باید توجه داشت که طراحی نما در حالتی ساده، زیبا و خوانا انجام شود زیرا قرار است محیطی آرام و آرامش‌بخش را برای ساکنین فراهم کند. به همین دلیل توصیه می‌شود حداکثر از دو نمونه مصالح استفاده شود و همین‌طور در دو رنگ و از این میزان تجاوز نکند. طراحی نما ویلای شما باید به صورتی باشد که فرصت را برای جلوه گری طبیعت فراهم کند.

طراحی نمای ویلا ۴ عامل مهم در طراحی نما

طراحی نمای ویلا ۴ عامل مهم در طراحی نما

۴- دید در شب:

مسئله دیگری که نباید آن را فراموش کرد دید و نمای ویلا در شب است. نورپردازی مناسب و اصولی می‌تواند تأثیر بسزایی در زیباسازی نمای ویلا در شب داشته باشد.

طراحی نمای ویلا ۴ عامل مهم در طراحی نما

متخصصین شرکت مدرن ویلا همراه شما از ابتدا تا انتهای پروژه خواهند بود.