4.6/5 - (14 امتیاز)

در طراحی استخر ویلا، استخر نقش مهم و موثری دارد که با توجه به ویژگی‌های ویلا و انتظارات استفاده کنندگان و برخی فاکتورهای مهم دیگر طراحی و اجرا می‌شود.
همه ما در رابطه با خواص درمانی آب چه از لحاظ جسمی‌و چه از لحاظ روحی آگاه هستیم، همینطور از لحاظ تفریحی و اوقات فراغت نیز علاقمندان زیادی برای ورزش‌های آبی و غیره وجود دارند.
به همین دلیل در اکثر مواقع متقاضیان چه در خرید ویلا و چه اجاره ویلا، به دنبال ساختمان‌هایی هستند که دارای استخر باشند.
شما نیز اگر تمایل به طراحی ویلا استخردار و یا استخر برای ویلای خود هستید، قطعا این پست برای شما مفید خواهد بود.

قبل از هر چیز باید از هزینه‌های طراحی استخر آگاه باشید چه هزینه‌های مستقیم که برای طراحی و ساخت صرف می‌شوند و چه هزینه‌های غیر مستقیم که در آینده شامل وقت و دیگر هزینه‌های نگهداری و تعمیرات می‌شوند.
با همه  این تفاصیر با دیدن مزایای استخر ویلا خواهید دید که قطعا ارزش صرف کردن این هزینه‌ها را دارد.

طراحی استخر ویلا

چند نکته موثردر طراحی استخر ویلا

تعیین مقدار بودجه طراحی استخر داخل ویلا

قطعا در هر زمینه ای میزان بودجه و همینطور کیفیت مطلوب شما در طراحی و ساخت ویلا تعیین کننده است.
پس ابتدا باید در مورد بودجه خود تصمیم گیری کنید تا بتوانید در مورد استخر مورد نظر خود تصمیم گیری کنید.

طراحی استخر با توجه به نیاز استفاده کنندگان

یکی از نکاتی که استفاده کنندگان در آن موثر هستند، عمق استخر است. برای مثال عمق استخر برای کودکان و بزرگسالان متفاوت است در این حالت دو انتخاب برای شما ممکن می‌شود، یعنی استخر جداگانه و یا یک استخر با شیب متفاوت
همینطور هدف شما از طراحی استخر داخل ویلا تاثیر گذار است.
شاید شما تنها قصد تفریح و استفاده فصلی داشته باشید و یا اینکه بخواهید بصورت حرفه ورزش شنا را دنبال کنید که در هر صورت ابعاد استخر شما متفاوت خواهد بود

ویژگی‌ها و مدل استخر ویلا

طراحی استخر ویلا

میزان فضایی که برای استخر در نظر میگیرید، مصالح و متریال، روباز یا سرپوشیده بودن، شکل هندسی استخر، رنگ و غیره همگی عوامل مهم در طرح و مدل استخر شما هستند.
کاشی‌ها و سرامیک‌ها فاکتورهای تعیین رنگ و طرح هستند.
از لحاظ هندسی، شکل استخر میتواند ساده ترین نوع آن یعنی مستطیلی و مربع و حتی دیگر اشکال هندسی مانند چند ضلعی‌ها و یا اشکال منحنی و نامنظم باشد.
همچنین محاسبه دقیق فضا‌ها میتواند در جلوگیری از هدر رفت هزینه در تهیه مواد و مصالح و همچنین زمان موثر باشد.

کیفیت و ایمنی استخر ویلا

یکی دیگر از مسائل مهم تضمین کیفیت استخر و ایمنی آن برای ساکنین است.
مواردی چون لغزنده نبودن فضای اطراف، داشتن نرده و یا حفاظ و همچنین امکانات مناسب جهت تعویض و تخلیه آب و ضد عفونی کردن و دیگر نکات بهداشتی

ساخت یک استخر در طراحی ویلا، نه تنها به ارزش مادی ملک شما می‌افزاید بلکه در ظاهر ویلا و داشتن محوطه ویلایی زیبا و دلنشین نیز بسیار نقش پررنگی را ایفا میکند.
شما میتوانید سوالات و ابهامات خود را در هر زمینه و همینطور خواسته‌ها و انتظارات خود را با کارشناسان ما در میان گذارید.
مدرن ویلا بهترین‌ها را برای شما و عزیزانتان در میان می‌گذارد.

 

 

ابعاد استخر ویلا

ابعاد استخر ویلا با توجه به کل مساحت مفید فضایی که استخر در آن طراحی و اجرا می‌شود تعیین میشود و این بدان معنا نیست که قواعد و قانون مشخصی برای آن وجود نداشته باشد. برای این کار باید ابعاد دقیق از مساحت طراحی و اجرای فضای سبز و محوطه ویلا را داشته باشید و در واقع از آن نقشه برداری دقیقی به عمل آوریم; سپس باید متناسب با نیاز‌ها و خواسته افراد و همچنین با در نظر داشتن پتانسیلی که آن فضا دارد را در نظر بگیریم.

براساس مشاهدات و محاسبات مهندسین، استخر ویلا میتواند  در یک محوطه حداکثر یک سوم مساحت را به خود اختصاص دهد; پس از تعیین طول و عرض استخر باید به تناسب میزان طول و عرض عمق استخر نیز تعیین گردد. واضح است که در ساخت یک استخر، عمق آن تدریجی بوده و از بخش کم عمق به بخش‌های عمیق تر می‌رسد پس در صورتی که استخر شما ابعاد کوچک و محدودی داشته باشد، عمق کمتری هم برای آن در نظر گرفته میشود، زیرا ممکن نیست که به یکباره از بخش کم عمق به عمق زیادی شیفت ایجاد شود و در نهایت بخش بسیار عمیق نخواهد داشت.