4.7/5 - (51 امتیاز)

طراحی داخلی دکوراسیون اداری (Office decoration) نسبت به طراحی داخلی ویلا و به طور کلی دکوراسیون داخلی مسکونی، به مهارت بیشتر و دید تخصصی تری احتیاج دارد چرا که دکوراسیون مسکونی بیشتر مطابق سلیقه افراد، ایده آل‌های راحتی و کاربری منزل برای افراد طراحی می‌شود اما در طراحی اداری شما ضمن حفظ فرم رسمی‌ و اداری سازمان، ملزم به رعایت برخی نکات مطابق با هنجار‌های اداری، ارگونومی‌ مربوطه مطابق با کاربری محل هستید تا علاوه بر راحتی کارکنان، در چشم مشتریان و ارباب رجوعان جذابیت و گیرایی داشته باشد و منافع و اهداف سازمان نیز در نظر گرفته شود. به طور کلی نباید انتظار خلاقیت و انتخاب‌های زیادی را که در طراحی ویلا دارید، در طراحی داخلی دکوراسیون اداری داشته باشید.

طراحی داخلی دکوراسیون اداری

مدرن ویلا برنده مسابقه طراحی اداری ساختمان ارمغان در جردن

علاوه بر نکات گفته شده، اجرای دکوراسیون داخلی اداری باید به‌گونه‌ای باشد که اولاً استانداردهای لازم را داشته باشد و همچنین حس آرامش و راحتی قابل قبولی در کارمندان به وجود آورد تا به‌تبع، باعث رضایت شغلی و افزایش راندمان کاری افراد شود.

همچنین بهتر است تا در دکوراسیون اداری لاکچری از لوگو و المان‌ها و حتی در صورت امکان برخی از محصولات سازمان متناسب با کاربری و اهداف آن و به‌گونه‌ای منحصربه‌فرد استفاده شود.

باتوجه‌به عوامل بالا به اهمیت داشتن یک طراحی اداری خوب و مناسب برای دفتر کار خود از دو جنبه تبلیغاتی و ایجاد کیفیت و راندمان بالا در حرفه و فعالیت خود پی بردیم.

 

نمونه‌های بیشتر از طراحی دکوراسیون اداری

عوامل مؤثر در طراحی اداری

در هر شرکت و اداره‌ای افراد مختلف با سمت‌های شغلی و فعالیت‌های متفاوتی وجود دارند که همگی یک هدف کلی و شاخص را دنبال می‌کنند. این افراد باید بتوانند در کنار یکدیگر فعالیت‌های خود را به نحو احسن انجام داده و در جهت اهداف سازمان حرکت کنند.
برای این موضوع باید در طراحی اداری تجاری برای هر فرد حتی‌الامکان محیطی جداگانه با حریم خصوصی و یا نیمه‌خصوصی در نظر گرفته شود تا بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران به وظایف خود رسیدگی کند. یکی از متداول‌ترین راهکارها، تعبیه دیوارهای جداکننده یا همان پارتیشن‌ها است.

پارتیشن‌ها و دیوارهای جداکننده از اجزای اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی اداری هستند که طراحی آنها باتوجه‌به نوع روند کار کارکنان انجام می‌شود و ویژگی مهم این جدا کننده‌ها انعطاف‌پذیری و قابل تغییر بودن باتوجه‌به کاربری محیط است. پارتیشن‌ها هم به‌صورت پیش‌ساخته تولید و استفاده می‌شود و هم به‌صورت سفارشی ساز برای انواع دکوراسیون اداری کلاسیک و یا دکوراسیون اداری مدرن مورداستفاده قرار می‌گیرند.
تخصیص یک فضای خصوصی برای کارمند باعث افزایش تمرکز و آرامش آنها خواهد بود. پارتیشن برای دفاتری که فضای کافی برای ایجاد اتاق‌های مختلف ندارند بسیار کاربردی و مفید است.

پارتیشن‌های شیشه‌ای و شفاف به ایجاد ارتباط بصری کارمندان کمک کرده و حس تعامل و همکاری را افزایش می‌دهد. برای ایجاد فضای صمیمی‌سرزنده جداکننده‌های شیشه‌ای توصیه می‌شود.

همان‌طور که در طراحی داخلی هر فضایی نیازمند انتخاب رنگ‌ها و المان‌ها باتوجه‌به سلیقه فرد استفاده‌کننده از محیط و همچنین باتوجه‌به نکات روان‌شناختی برای ایجاد تناسب در فضاسازی محیط هستیم، برای رنگ‌بندی فضای اداری نیز باید از علم روان‌شناسی استفاده کرد و رنگ‌هایی را انتخاب کرد که باعث افزایش انرژی و انگیزه کارمندان و تسریع فعالیت‌ها شود.

نورگیر بودن و ایجاد روزنه‌های نور طبیعی از محیط بیرون نیز به‌نوبهٔ خود تأثیر فراوانی بر روی خستگی چشم‌ها و توان کاری افراد دارد.

درنظرگرفتن محیطی متفاوت از محیط کاری برای استراحت و همچنین طراحی محیطی برای صرف غذا در میان ساعات اداری نیز یکی دیگر از نکات مثبت در طراحی داخلی اداری است.

به رسمیت شناختن زمان استراحت کارمندان، استفاده از مبلمان مخصوص و نحوه چیدمان و همچنین رنگ‌بندی بخصوص برای این فضا لازم و ضروری است. این امر نیز موجب حس رضایتمندی در افراد شده و باانگیزه و علاقه بیشتری نسبت به فعالیت‌های خود اقدام می‌کنند.

طراحی داخلی دکوراسیون اداری

نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری

استفاده از متریال فلز و مبلمان و به‌طورکلی لوازم دکوراسیون اداری با رنگ‌های خنثی در ایجاد محیطی رسمی‌مؤثر است و البته در کنار هر یک یا دورنگ خنثی، استفاده از یک رنگ گرم و باانرژی ضروری است.
کیفیت و قابلیت نظافت و شستشو پذیری و طول عمر بالای مبلمان نیز در فضاهای اداری اهمیت بالایی دارد، به علت حجم بالای رفت‌وآمد امکان خراب‌شدن آنها بسیار زیاد است یک گزینه مناسب مبله‌ای چرم هستند که این امکان را دارند تا به‌راحتی نظافت بشوند.

انتخاب درست مبلمان مهم‌ترین اصل از دکوراسیون اداری و دفتر کار است. البته باتوجه‌به کاربری فضای هر بخش، طرح و فرم مبلمان منحصربه‌فرد خواهد بود. توجه به مشتریان و ارباب‌رجوعان در انتخاب مبلمان مناسب نیز یک امر مهم است، اگر مشتریان و ارباب‌رجوع زیادی دارید از تعداد مبلمان کافی و متناسب با سن و نوع ارباب‌رجوع خود استفاده کنید.

طراحی داخلی دکوراسیون اداری

بخش‌های مهم در طراحی دکوراسیون اداری

علاوه بر مبحث رنگ‌بندی و شکل ظاهری مبلمان اداری که مهم و قابل‌توجه است، باید به استانداردها و ارگونومیک میزها، صندلی‌ها و سایر مبلمان توجه شود تا خستگی فیزیکی و جسمی‌افراد در طول روز و به هنگام کار به حداقل برسد.
درنظرگرفتن کشو یا قفسه‌های شخصی برای هر فرد، برای قراردادن وسایل شخصی نیز یک نکته مهم است که باید توجه شود.
درنظرگرفتن فضای انتظاری راحت و جذاب با مبلمان مخصوص نیز یکی دیگر از بخش‌های مهم در طراحی دکوراسیون اداری است.

دیوارها ممکن است خیلی مؤثر نظر نیایند؛ ولی جالب است بدانید که از اصلی‌ترین موارد تأثیرگذار بر زیبایی محیط دیوار‌ها هستند که با جابه‌جایی اندکی تأثیری شگرف به جا می‌گذارند، همان‌طور که در چیدمان و دکوراسیون منزل از جمله اتاق‌خواب و نشیمن یکی از ابتدایی‌ترین تغییرات جابه‌جایی دیوار‌ها است، در دکوراسیون اداری نیز دیوار‌ها نقش بسیار مهمی‌را در انرژی و شیک شدن دفتر کار شما و یا سازمان ایفا می‌کنند و دیزاین آن می‌تواند محیط را لوکس جلوه دهد و همچنین عواملی که باعث خسته شدن کارمندان می‌شود را در حد امکان کم کند و یا به طور کامل از بین می‌برد.

طراحی داخلی دکوراسیون اداری

  

گیاهان در طراحی داخلی اداری

گیاهان در هر سبک از طراحی داخلی دکوراسیون اداری نقش مثبت و پررنگی دارند. اغلب فضای ساختمان‌های اداری و دفاتر کاری بی‌روح و خنثی و شاید کسل‌کننده به نظر می‌رسند. استفاده از گیاهان آپارتمانی برای دکوراسیون اداری مانند فضای سبز در محوطه‌سازی برای ویلا است، که باعث می‌شود جلوه ای خاص به محیط دهد و تاثیر شگفت انگیزی در یک فضای اداری بوجود آورد.
همچنین اگر مشتری و ارباب‌رجوع مجبور به انتظار برای انجام کار خود باشند، منتظر ماندن در فضایی بی‌روح و سرد، خسته‌کننده خواهد بود. اما برای تلطیف فضا و راحت‌تر کردن انتظار برای مشتریان، استفاده از گیاهان می‌تواند راهکاری مناسب باشد.

علاوه بر زیبایی و ایجاد فضایی دلنشین، استفاده از گیاهان تصفیه‌کننده هوا در دکوراسیون داخلی است. پس وجود گیاهان در طراحی اداری را دست‌کم نگیرید.

طراحی اتاق مدیریت در دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت از حساسیت و دقت ویژه‌ای برخوردار است چرا که علاوه بر اینکه یک مدیر ساعات زیادی در طول روز در این اتاق به وظایف و فعالیت‌های مدیریتی خود می‌پردازد که نیازمند دقت و تمرکز است، افراد زیادی هم اعم از کارمندان یا ارباب‌رجوعان به این بخش مراجعه می‌کنند و در رفت‌وآمد هستند.

دکوراسیون داخلی اداری مناسب اتاق مدیریت شامل قسمت‌هایی از جمله میز مدیریت، میز کنفرانس، مبلمان اداری مخصوص پذیرایی، بخش‌های دکوری و قفسه‌بندی‌های مربوط به وسایل و اسناد و مدارک اداری است.

همچنین بر اساس اصول روان‌شناسی،  محیط و رنگ‌های موجود در آن، نوع طراحی و متریال به‌کاررفته بر بازدهی، تمرکز و کنترل و مدیریت فعالیت‌ها مؤثر است در نتیجه مهم بودن طراحی داخلی اتاق مدیریت در اینجا آشکار می‌شود.

طراحان ما در شرکت مدرن ویلا، برای تمامی‌کارفرمایانی که درخواست طراحی دکوراسیون اداری برای اتاق مدیریت را دارند اهمیت این موضوع را این‌گونه شرح می‌دهند که در نتیجه یک طراحی درست و اصولی بخصوص در اتاق‌های کوچک و محدود موجب استفاده درست و حداکثر از تمامی‌فضای در اختیار شده و نیازهای افراد را در تمام ابعاد پوشش می‌دهد.

طراحی داخلی دکوراسیون اداری

ایجاد نظم و هماهنگی در محیط موجب احساس رضایت در محیط کار شده و در نتیجه مدیریت امور آسان‌تر و بادقت عمل بیشتری صورت می‌گیرد.

در کنار تمام موارد ضروری و واجب در یک اتاق مدیریت، از تأثیر مثبتی که بخش‌های دکوری و اکسسوری‌هایی که می‌توان در این فضا به کاربرد نباید غافل شویم. باوجوداینکه یک طراحی اداری صورتی رسمی‌دارد؛ اما استفاده از وسایل دکوری که بخصوص مرتبط با فعالیت و حرفه یک سازمان است، می‌تواند گرمابخش محیط کار شود.

شما با یک قفسه‌بندی مناسب علاوه بر نظم‌دهی به وسایلی مانند فرم‌ها، مدارک و اسناد، کتب و زونکن‌ها و… می‌توانید برای قراردادن وسایل دکوری مناسب، لوح‌های تقدیر و گواهینامه‌های خود در زمینه‌های مختلف از آن استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون تجاری

طراحی دکوراسیون تجاری، امروزه به علت وجود رقابت تنگاتنگ میان بازاریان و تعدد پاساژ‌ها و مراکز تجاری در سراسر دنیا، مبحث طراحی دکوراسیون تجاری در وهله اول برای خدمات‌رسانی بهتر به مردم و در اولویت‌های بعدی برای جلب‌توجه مشتریان و راحتی آنان و همچنین راحتی پرسنل در انجام امور تجاری، وابسته به نوع تجارت و خدمت ارائه شده، بسیار حائز اهمیت است و اینکه بتوانید در مسیری درست و مناسب یک دکوراسیون تجاری طراحی و اجرا شود در گرو همکاری با یک تیم مجرب و متخصص مانند تیم تخصصی شرکت مدرن ویلا است.

پیش‌ازاین گفتیم تعداد فضاهای تجاری در شهرهای بزرگ، روبه‌رشد است که مسلماً جلب مشتری کلیدی‌ترین موضوع برای درآمدزایی و افزایش درآمد کارفرمایان است، ازاین‌رو این مسئله دغدغه اصلی صاحبان کسب‌وکارهاست. همان‌طور که گفتیم اولویت اول برای دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری حس خوب و راحتی مشتریان است. اگر می‌خواهید با اصول طراحی داخلی تجاری بخصوص برای دکوراسیون تجاری آشنا شوید، همراه ما باشید.

اصول مهم و موثر در طراحی دکوراسیون تجاری

مانند هر مبحث دیگری در معماری، با گذر زمان، اصول و نکات طراحی داخلی دکوراسیون اداری فضاهای مختلف نیز دستخوش تغییر و اضافه یا حذف‌شدن یک سری قواعد می‌شود و یا حتی گرایش‌ها و سبک‌های به‌روز شده در طراحی به سمت دیگری متمایل می‌شود.
هنگام صحبت از دکوراسیون داخلی و تغییرات آن، همه فضاهایی را که طراحی داخلی در آن‌ها اجرا می‌شود، مدنظر قرار می‌دهیم. امروزه علاوه بر تغییرات در سبک‌ها، طراحی داخلی دکوراسیون اداری، شکلی علمی‌تر نیز به خود گرفته است.

رشد کسب‌وکارها باعث ایجاد یک فضای رقابتی بین فروشنده‌های کالا شده و از طرفی ایده‌های جالب و جذاب در زمینه تبلیغ و بازاریابی خدمات و کالاها و فروش آن‌ها به شکل مداوم و منظم ارائه می‌گردد، به همین علت طراحان داخلی و کارشناسان حوزه بازاریابی باید با بهره‌مند بودن از دکوراسیونی شیک درحالی‌که همه اصول و نکات طراحی یک فضای تجاری رعایت گردیده، بتوانند با ایجاد جذابیت بصری و کاربری راحت، تا حد زیادی مشتریان را به بازدید کامل و خرید از فروشگاه متقاعد کرد.
بهره‌مندی از نگاهی نو و بکر در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری سبب پدیدآوردن فضاهایی غنی‌تر و پربارتر شده و نتایج بهتری از جمله راندمان بالاتر در فعالیت‌های تجاری به دنبال دارد.

طراحی پذیرش اداری

در هر سازمان، فضای اداری و محیط کاری قسمتی را به‌عنوان پذیرش که بخشی از طراحی اداری محیط است، در نظر می‌شود که اولین نقطه برخورد ارباب‌رجوعان با افراد و کارمندان آن شرکت یا اداره است.
طراحی پذیرش اداری به این دلیل که معرف فعالیت، تخصص و سطح اجتماعی و حرفه‌ای یک سازمان است بسیار حائز اهمیت است، در واقع شما با یک پذیرش درخور می‌توانید حس مثبتی را در نگاه اول برای ارباب‌رجوع ایجاد کنید.

طراحی داخلی دکوراسیون اداری

پذیرش یا رسپشن در محیط‌های کاری دیگر، رستوران، هتل، بیمارستان و کلینیک، مراکز آموزشی و… نیز طراحی می‌شود.
پذیرش و اتاق انتظار معمولاً در کنار یکدیگر و با هم طراحی می‌شود از این روز از ویژگی‌های مثبت یک پذیرش اداری، حس راحتی و آرامشی است که مشتریان هنگام انتظار برای آغاز جلسه کاری‌شان داشته باشند، این کار باعث می‌شود مشتری به این نکته پی ببرد که شما به نیاز این اندیشیده و احترام گذاشته‌اید و این بار روانی مثبت موجب ایجاد روابط خوب میان شما و آنها می‌شود.

با وجود تنوع رنگ‌ها و متریال‌ها در طراحی اداری، یک ویژگی مهم رعایت حفظ تعادل در انتخاب رنگ‌ها و جنس متریال با فعالیت و ویژگی‌های شاخص موجود در حرفه و شغل شماست. برای مثال استفاده از لوگو و طرح سازمانی خود در طراحی پذیرش یک نقطه قوت در طراحی اداری است.

علاوه بر ارباب‌رجوع و مشتری، توجه به کارمندان و همکاری خود در بخش‌پذیرش از دیگر الزامات است. کارمندان این بخش ساعت‌های زیادی را مشغول به کار هستند و رعایت اصول ارگونومی‌استاندارد‌ها از دیگر الزامات طراحی است.
برای مثال یک صندلی پذیرش باید مناسب با وضعیت میز و مراجعه‌کنندگان طراحی شود با رعایت این نکته باعث افزایش بهره‌وری کارمندان خود می‌شوید.

شرکت مدرن ویلا با تیم تخصصی طراحی اداری و طراحی دکوراسیون تجاری، آماده عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌ها است.