5/5 - (8 امتیاز)

طراحی داخلی دکوراسیون اداری نسبت به طراحی داخلی ویلا و به طور کلی دکوراسیون داخلی مسکونی، به مهارت بیشتر و دید تخصصی تری احتیاج دارد چرا که دکوراسیون مسکونی بیشتر مطابق سلیقه افراد، ایده آل‌های راحتی و کاربری منزل برای افراد طراحی می‌شود اما در طراحی داخلی اداری شما ضمن حفظ فرم رسمی‌و اداری سازمان، ملزم به رعایت برخی نکات مطابق با هنجار‌های اداری، ارگونومی‌مربوطه مطابق با کاربری محل هستید تا علاوه بر راحتی کارکنان، در چشم مشتریان و ارباب رجوعان جذابیت و گیرایی داشته باشد و منافع و اهداف سازمان نیز در نظر گرفته شود. به طور کلی نباید انتظار خلاقیت و انتخاب‌های زیادی را که در طراحی ویلا دارید، در طراحی داخلی دکوراسیون اداری داشته باشید.

علاوه بر نکات گفته شده، اجرای دکوراسیون داخلی اداری باید به گونه ای باشد که اولا استانداردهای لازم را داشته باشد و همچنین حس آرامش و راحتی قابل قبولی در کارمندان وجود آورد تا به تبع باعث رضایت شغلی و افزایش راندمان کاری افراد شود.

همچنین بهتر است تا در دکوراسیون اداری لاکچری از لوگو و المان‌ها و حتی در صورت امکان برخی از محصولات سازمان متناسب با کاربری و اهداف آن و به گونه ای منحصر به فرد استفاده شود.

با توجه به عوامل بالا به اهمیت داشتن یک طراحی داخلی خوب و مناسب برای دفتر کار خود از دو جنبه تبلیغاتی و ایجاد کیفیت و راندمان بالا در حرفه و فعالیت خود پی بردیم.

طراحی داخلی دکوراسیون اداری

عوامل موثر در طراحی داخلی اداری

در هر شرکت و اداره ای افراد مختلف با سمت‌های شغلی و فعالیت‌های متفاوتی وجود دارند، که همگی یک هدف کلی و شاخص را دنبال می‌کنند. این افراد باید بتوانند در کنار یکدیگر فعالت‌های خود را به نحو احسن انجام داده و در جهت اهداف سازمان حرکت کنند.
برای این موضوع باید در طراحی اداری تجاری برای هر فرد حدالامکان محیطی جداگانه با حریم خصوصی و یا نیمه خصوصی در نظر گرفته شود تا بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران به وظایف خود رسیدگی کند. یکی از متداول ترین راهکارها، تعبیه دیوارهای جدا کننده یا همان پارتیشن‌ها است.

پارتیشن‌ها و دیوارهای جداکننده از اجزای اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی اداری هستند که طراحی آنها با توجه به نوع روند کار کارکنان انجام می‌شود و ویژگی مهم این جدا کننده‌ها انعطاف پذیری و قابل تغییر بودن با توجه به کاربری محیط است. پارتیشن‌ها هم بصورت پیش ساخته تولید و استفاده می‌شود و هم به صورت سفارشی ساز برای انواع دکوراسیون اداری کلاسیک و یا دکوراسیون اداری مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرند.
تخصیص یک فضای خصوصی  برای هرکارمند باعث افزایش تمرکز و آرامش آنها خواهد بود. پارتیشن برای دفاتری که فضای کافی برای ایجاد اتاق‌های مختلف ندارند بسیار کاربردی و مفید است.

پارتیشن‌های شیشه‌ای و شفاف به ایجاد ارتباط بصری کارمندان کمک کرده و حس تعامل و همکاری را افزایش می‌دهد. برای ایجاد فضای صمیمی‌و سرزنده جداکننده‌های شیشه‌ای توصیه می‌شود.

همانطور که در طراحی داخلی هر فضایی نیازمند انتخاب رنگ‌ها و المان‌ها با توجه به سلیقه فرد استفاده کننده از محیط و همچنین با توجه به نکات روانشناختی برای ایجاد تناسب در فضا سازی محیط هستیم، برای رنگبندی فضای اداری نیز باید از علم روانشناسی استفاده کرد و رنگهایی را انتخاب کرد که باعث افزایش انرژی و انگیزه کارمندان و تسریع فعالیت‌ها شود.

نورگیر بودن و ایجاد روزنه‌های نور طبیعی از محیط بیرون نیز به نوبه ی خود تاثیر فراوانی بر روی خستگی چشم‌ها و توان کاری افراد دارد.

در نظر گرفتن محیطی متفاوت از محیط کاری برای استراحت و همچنین طراحی محیطی برای صرف غذا در میان ساعات اداری نیز یکی دیگر از نکات مثبت در طراحی داخلی اداری است.

به رسمیت شناختن زمان استراحت کارمندان، استفاده از مبلمان مخصوص و نحوه چیدمان و همچنین رنگبندی بخصوص برای این فضا لازم و ضروری است. این امر نیز موجب حس رضایتمندی در افراد شده و با انگیزه و علاقه بیشتری نسبت به فعالیت‌های خود اقدام میکنند.

طراحی داخلی دکوراسیون اداری

نکات مهم در دکوراسیون اداری

استفاده از متریال فلز و مبلمان و به طور کلی لوازم دکوراسیون اداری با رنگ‌های خنثی در ایجاد محیطی رسمی‌موثر است و البته در کنار هر یک یا دو رنگ خنثی، استفاده از یک رنگ گرم و با انرژی ضروری است.
کیفیت و قابلیت نظافت و شتسشو پذیری و طول عمر بالای مبلمان نیز در فضاهای اداری اهمیت بالایی دارد، به علت حجم بالای رفت و آمد امکان خراب شدن آنها بسیار زیاد است یک گزینه مناسب مبلهای چرم هستند کخه این امکان را دارند تا به راحتی نظافت بشوند.

انتخاب درست مبلمان مهم ترین اصل از دکوراسیون اداری و دفتر کار است. البته با توجه به کاربری فضای هر بخش، طرح و فرم مبلمان منحصر به فرد خواهد بود.

توجه به مشتریان و ارباب رجوعان در انتخاب مبلمان مناسب نیز یک امر مهم است، اگر مشتریان و ارباب رجوع زیادی دارید از تعداد مبلمان کافی و متناسب با سن و نوع ارباب رجوع خود استفاده کنید.

طراحی داخلی دکوراسیون اداری

بخش‌های مهم در دکوراسیون اداری

علاوه بر مبحث رنگبندی و شکل ظاهری مبلمان اداری که مهم و قابل تووجه است، باید به استانداردها و ارگونومیک میزها، صندلی‌ها و سایر مبلمان توجه شود تا خستگی فیزیکی و جسمی‌افراد در طول روز و به هنگام کار به حداقل برسد.
در نظر گرفتن کشو یا قفسه‌های شخصی برای هر فرد، برای قرار دادن وسایل شخصی نیز یک نکته مهم است که باید توجه شود.
در نظر گرفتن فضای انتظاری راحت و جذاب با مبلمان مخصوص نیز یکی دیگر از بخش‌های مهم در طراحی دکوراسیون اداری است.

دیوارها ممکن است خیلی موثر بنظر نیایند ولی جالب است بدانید که از اصلی ترین موارد تاثیر گذار بر زیبایی محیط دیوار‌ها هستند که با جابه جایی اندکی تاثیری شگرف به جا می‌گذارند، همانطور که در چیدمان و دکوراسیون منزل از جمله اتاق خواب و نشیمن یکی از ابتدایی ترین تغییرات جابه جایی دیوار‌ها است، در دکوراسیون اداری نیز دیوار‌ها نقش بسیار مهمی‌را در انرژی و شیک شدن دفتر کار شما و یا سازمان ایفا میکنند و دیزاین آن میتواند محیط را لوکس جلوه دهدکرد و همچنین عواملی که باعث خسته شدن کارمندان میشود را در حد امکان کم کند و یا به طور کامل از بین میبرد.

طراحی داخلی دکوراسیون اداری

  

گیاهان در طراحی داخلی اداری

گیاهان در هر سبک از طراحی داخلی نقش مثبت و پررنگی دارند. اغلب فضای ساختمان‌های اداری و دفاتر کاری بی روح و خنثی و شاید کسل کننده به نظر می‌رسند. استفاده از گیاهان آپارتمانی برای دکوراسیون اداری مانند فضای سبز در محوطه سازی برای ویلا است، که باعث می‌شود جلوه ای خاص به محیط دهد و تاثیر شگفت انگیزی در یک فضای اداری بوجود آورد.
همچنین اگر مشتری و ارباب رجوع مجبور به انتظار برای انجام کار خود باشند، منتظر ماندن در فضایی بی روح و سرد، خسته‌کننده خواهد بود. اما برای تلطیف فضا و راحت تر کردن انتظار برای مشتریان، استفاده از گیاهان می‌تواند راهکاری مناسب باشد.

علاوه بر زیبایی و ایجاد فضایی دلنشین، استفاده از گیاهان تصفیه‌کننده هوا در دکوراسیون داخلی است. پس وجود گیاهان در طراحی داخلی اداری را دست کم نگیرید.

طراحی دکوراسیون تجاری

طراحی دکوراسیون تجاری، امروزه به علت وجود رقابت تنگاتنگ میان بازاریان و تعدد پاساژ‌ها و مراکز تجاری در سراسر دنیا، مبحث طراحی دکوراسیون تجاری در وهله اول برای خدمات رسانی بهتر به مردم و در اولویت‌های بعدی برای جلب توجه مشتریان و راحتی آنان و همچنین راحتی پرسنل در انجام امور تجاری، وابسته به نوع تجارت و خدمت ارائه شده، بسیار حائز اهمیت است و اینکه بتوانید در مسیری درست و مناسب یک دکوراسیون تجاری طراحی و اجرا شود در گرو همکاری با یک تیم مجرب و متخصص مانند تیم تخصصی مدرن ویلا است.

پیش از این گفتیم تعداد فضاهای تجاری در شهرهای بزرگ، رو به رشد است که مسلما جلب مشتری کلیدی ترین موضوع برای درآمد زایی و افزایش درآمد کارفرمایان است، از این رو این مسئله دغدغه اصلی صاحبین کسب و کارهاست. همانطور که گفتیم اولویت اول برای دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری حس خوب و راحتی مشتریان است. اگر می‌خواهید با اصول طراحی داخلی بخصوص برای دکوراسیون تجاری آشنا شوید، همراه ما باشید.

 

اصول مهم و موثر در طراحی دکوراسیون تجاری

مانند هر مبحث دیگری در معماری، با گذر زمان، اصول و نکات طراحی داخلی فضاهای مختلف نیز دستخوش تغییر و اضافه یا حذف شدن یک سری قواعد می‌شود و یا حتی گرایش‌ها و سبک‌های به روز شده در طراحی به سمت دیگری متمایل می‌شود.
هنگام صحبت از دکوراسیون داخلی و تغییرات آن، همه فضاهایی را که طراحی داخلی در آن‌ها اجرا میشود، مد نظر قرار می‌دهیم. امروزه علاوه بر تغییرات در سبک‌ها، طراحی داخلی، شکلی علمی‌تر نیز به خود گرفته است.

رشد کسب و کارها باعث ایجاد یک فضای رقابتی بین فروشنده‌های کالا شده و از طرفی ایده‌های جالب و جذاب در زمینه تبلیغ و بازاریابی خدمات و کالاها و فروش آن‌ها به شکل مداوم و منظم ارائه می‌گردد، به همین علت طراحان داخلی و کارشناسان حوزه بازاریابی باید با بهره مند بودن از دکوراسیونی شیک در حالی که همه اصول و نکات طراحی یک فضای تجاری رعایت گردیده، بتوانند با ایجاد جذابیت بصری و کاربری راحت، تا حد زیادی مشتریان را به بازدید کامل و خرید از فروشگاه متقاعد کرد.
بهره مندی از نگاهی نو و بکر در طراحی دکوراسیون داخلی تجاری سبب پدید آوردن فضاهایی غنی تر و پربارتر شده و نتایج بهتری از جمله راندمان بالاتر در فعالیت‌های تجاری به دنبال دارد.