4.6/5 - (10 امتیاز)

هنگامی‌که صحبت از مجالس و جشن‌ها و مهمانی‌های بزرگ خانوادگی مانند عروسی، نامزدی، تولد و حتی مجالس ترحیم و مذهبی، تالار‌ها و سالن‌های بزرگ مهمانی را به خاطر می‌آوریم.
یکی دیگر از فعالیت‌های گروه تخصصی مدرن ویلا، علاوه بر طراحی ویلا و اجرای آن، طراحی تالار عروسی و طراحی دکوراسیون داخلی آن‌ها و همچنین اجرای این پروژه‌هاست که در این زمینه تجربه ای ارزشمند دارد; و در این مطلب قصد داریم تا آن را با شما همراهان عزیز به اشتراک گذاریم و نکاتی پیرامون طراحی تالار برایتان بازگو کنیم.

طراحی تالار

تفاوت طراحی تالار و باغ تالار عروسی

در طراحی تالار عروسی معمولا دستور العمل‌هایی وجود دارد که رعایت آن‌ها برای هر مجموعه ای لازم و ضروری است.
موقعیت تالار‌های عروسی معمولا دور از مرکز شهر و در اطراف شهر‌ها قرار تا به دور از شلوغی و ترافیک شهر و کمبود جای پارک برای رفاه میهمانان شما باشد.
تالار‌های عروسی سالن‌هایی با سقف‌های بلند هستند که طراحی داخلی اعجاب انگیزی به کمک آیینه کاری‌ها، گچ بری‌ها، نور پردازی و استفاده از لوستر‌های بزرگ و پر نور هستند اما طراحی باغ تالار عروسی همانطور که از نامش پیداست یک باغ است، باغ تالار فضای سبز و باز دارد و معمولا برای مواقع ضروری تمهیداتی اندیشیده شده، مانند در نظر گرفتن سقف‌های کاذب و متحرک که در فصل‌های سرد و آب و هوای بارانی از افراد محافظت کند و همچنین تعبیه هیتر‌های الکتریکی و تابشی و یا مه پاش‌ها از ویژگی‌هایی است که در محوطه سازی و طراحی باغ تالار عروسی در نظر گرفته می‌شود.

تالار عروسی ممکن است به صورت مجموعه ای ساخته شود که شامل رستوران، کافی شاپ، آرایشگاه، آتلیه عکاسی، فضای سبز جدا و یا در صورت نبود فضای کافی روف گاردن و یک مجموعه تفریحی برای نگهداری کودکان و حتی در مواردی کارواش می‌باشد که شاید در نگاه اول برخی از این موارد بی ربط بنظر برسد و از خود سوال کنید که وجود این‌ها در کنار هم چه لزومی‌دارد اما با کمی‌تامل می‌توان دریافت که این زیر مجموعه‌ها می‌توانند مانند  یک  سیستم یکپارچه هماهنگ با هم عمل کنند و فعالیت‌های مرتبط داشته باشند.

اما در طراحی باغ تالار عروسی تمرکز یک طراح بر روی محوطه سازی باغ، زیباسازی هرچه بیشتر فضای سبز و امکانات فضای باز هستیم که نقطه قوت یک باغ تالار می‌باشد.
در نهایت پس از یک محوطه سازی ایده آل، ساخت پارکینگ اتومبیل، آشپزخانه و اتوماسیون استاندارد آن، استج‌های رقص و پایکوبی برای مهمانان و سیستم‌های گرمایش و سرمایش و صوتی مناسب تکمیل کننده یک باغ تالار عروسی ایده آل می‌باشد.

تا اینجا می‌توان دریافت که طراحی تالار مخصوصا تالار‌های مجموعه ای به مراتب پیچیده تر و زمانبرتر از طراحی و ساخت ویلا است.

طراحی ویلا تریبلکس در شهریار

ویژگی‌های یک تالار عروسی خوب

مکان تالار عروسی، پیش از این گفتیم موقعیت یک تالار عروسی باید دور از شلوغی و ترافیک‌های شهری باشد، اما این بدان معنا نیست که فاصله آنقدر زیاد باشد که زمان زیادی برای رسیدن به آن طولانی و خسته کننده باشد و همچنین آدرس و کروکی آن سرراست باشد تا افراد در مسیر سردرگم نشوند.

ابعاد تالار پذیرایی، ابعاد تالار عروسی خود را باید با توجه به رنج تعداد مهمانانی که معمولا در یک عروسی دعوت می‌شوند در نظر بگیرید . همچنین امکاناتی که برای تالار خود در نظر می‌گیرید احتیاج فضا دارند و در ابعاد تالار موثر است. پس هیچگاه نمی‌توان یک ابعاد مشخص و مدون برای ابعاد مناسب برای تالار در نظر گرفت.

نورپردازی خوب، یک نور پردازی خوب و کافی نه تنها خود باعث جذابیت و تاثیر  گذاری زیاد در زیبایی بیشتر تالار می‌شود، بلکه خود یک راه مناسب برای تبلیغ کار و تالار شماست به این صورت که در مهمانان تاثیر گذار واقع می‌شود و تالار شما را برای مراسماتشان به خاطر خواهند سپرد. همچنین برای فیلم برداری به مشکل نخواهید خورد.
نور پردازی سالن شما به دست طراحان پلان و مهندسان برق و همچنین طراحان داخلی تنظیم می‌شود، پس بسیار مهم است که طراحی تالار خود را به یک تیم حرفه ای و با تجربه بسپارید.

آشپزخانه و محل طبخ غذا در تالار عروسی در موقعیت و جا نمایی مناسب، بسیار مهم است که طراحی و جانمایی آشپزخانه تالار به گونه ای باشد که بوی غذا در سالن نپیچد و همچنین نما و ظاهر شیک یک تالار را تحت تاثیر قرار ندهد.
در نظر گرفتن فضای کافی، اتوماسیون مناسب برای جلوگیری از برگشت به عقب کارکنان در حین انجام پروسه تهیه غذا نیز یک ویژگی مهم برای آشپزخانه تالار به حساب می‌آید.

شرکت مدرن ویلا، با تیمی‌حرفه ای و با تجربه بهترین پلان‌ها و طراحی‌های منحصر به فرد را برای کسب و کار شما تهیه و اجرا می‌کند و تجربه ای به یاد ماندنی از همکاری با تیم برایتان به جا می‌گذارد.