5/5 - (4 امتیاز)

طراحی و ساخت ویلا در مناطق خوش آب و هوا از دیر باز رواج داشته و افراد همیشه تمایل داشتند در باغات و زمین‌های اطراف شهر محل سکونت شان که با فاصله‌های زمانی کم از آنجا واقع شده، طراحی ویلا ایده آل خود را انجام دهند.
یکی دیگر از این مناطق که امروزه مورد توجه کارفرمایان و مشتریان طراحی ویلا قرار گرفته منطقه سهیلیه کردان می‌باشد. در این مقاله به موضوع و اهمیت ساخت ویلا در سهیلیه کردان کرج می‌پردازیم.

پیش از هرچیز باید به این موضوع بپردازیم که سهلیه کجاست؟

سهیلیه کرج در مسیر اتوبان کرج-قزوین و در حد فاصل 20 کیلیومتری جاده کرج به هشتگرد قرار دارد.
در جاده قدیم کرج قزوین، سهیلیه یکی از مسیر‌های اصلی منتهی به روستاهای ساوجبلاغ و طالقان است و مرکز منطقه ییلاقی سهیلیه روستای آغچه حصار است.
همچنین کردان که نام آن را بیشتر شنیده ایم و ویلا‌های آن بسیار معروف هستند، در فاصله 15 دقیقه ای از سهیلیه قرار دارد.
از روستا‌های منطقه سهیلیه می‌توان به روستای کوشک، زعفرانیه، آغچه حصار، سرخاب، سعید آباد، زکی آباد، اغلان تپه، شهرک کوروش سهیلیه، تهراندشت و… اشاره کرد.
زعفرانیه که هم نام یکی از محله‌های شمال شهر تهران است نیز از گران ترین مناطق ویلایی سهیلیه می‌باشد.
ویژگی ای که این منطقه را ارزشمند تر می‌کند، وجود ویلا مدرن و لوکس، باغ ویلا‌ها و البته سند دار بودن زمین‌های این منطقه است.
زمین‌های مناطق جنوبی سهیلیه و زعفرانیه کوهپایه ای بوده و مناسب برای دوچرخه سواری کوهستان و همچنین پیاده روی و کوه نوردی است.
زمین‌های کشاورزی و باغات میوه و صیفی جات، اماکن تاریخی و مذهبی نیز از دیگر ویژگی‌های مطلوب سهیلیه است، همچنین نزدیکی سهیلیه به کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی موجود در کردان، اشتهارد و هشتگرد باعث توجه و استقبال مردم شده.
با این اوصاف خرید زمین برای ساخت ویلا در سهیلیه کردان یک معامله دو سر برد و سرمایه گذاری است، چه بخواهید در آن زندگی کنید و از اماکن تفریحی نیز استفاده کنید و چه بخواهید پس از ساخت ویلا آن را بفروشید که در این صورت نه تنها اصل سرمایه اولیه شما بلکه سود حاصل از این سرمایه گذاری به شما باز خواهد گشت.

ساخت ویلا در سهیلیه کردان

امتیازات آب و برق و گاز برای ساخت ویلا در سهیلیه


برای ساخت ویلا در شهرک‌های ویلایی هیچ جای نگرانی وجود ندارد، اما در زمین‌های معمولی، به علت اینکه در گذشته (در حدود 20 سال قبل) مردم ساکن در این مناطق برای امرار معاش خود از کشاورزی و دام پروری استفاده می‌کردند، در نتیجه بیشتر اراضی موجود کاربری کشاورزی داشته اند. اما امروزه به علت آب و هوای مطلوب و نزدیکی به آب در زمینه ساخت ویلا رونق گرفته است.
اما باید بدانید همه ی امکانات و امتیازات برای ساخت ویلا قابل دریافت است، برای مثال اگر در نزدیکی قطعه زمین شما، تیر برق وجود دارد شما می‌توانید برای سازه خود کنتور برق دریافت نمایید.
بیش از 70 درصد ویلا‌های فاقد سند هستند اما هیچگونه مشکلی بابت معاملات و خرید و فروش ویلاهای شان وجود ندارد، اکثر معاملات با قولنامه و سند‌های شورایی انجام می‌شود.

ساخت ویلا در سهیلیه کردان

 

جواز ساخت ویلا در سهیلیه کردان

برای ساخت ویلا در سهیلیه کردان، پیش از هر اقدامی‌دریافت جواز ساخت و پایان کار است، اما جالب است بدانید اکثر غریب به اتفاق ویلا‌ها در ایران، به دلیل قرار گرفتن در بافت غیر روستایی و اراضی کشاورزی، غیر قانونی بوده و در نتیجه فاقد پایان کار و به تبعیت از آن فاقد سند هستند.
در سهیلیه نیز اگر که بخواهید در بافت روستایی ساخت ویلا انجام دهید، به راحتی می‌توانید جواز ساخت دریافت کنید.
نکته ی دیگری وجود دارد که قابل ذکر است، شاید تا کنون واژه سند مادر را شنیده باشید، سند مادر یک سند است که اصالت قانونی ملک را تایید کرده و نشان می‌دهد از ابتدا صاحب ملک چه کسی بوده و با چه کسانی معامله شده و شما می‌توانید به کمک آن سند تک برگ نیز دریافت کنید.
به عنوان کلام آخر، اگر به دنبال طراحی ویلا در یک منطقه مناسب و خوش آب و هوا هستید، بی تردید منطقه سهیلیه هشتگرد کرج می‌تواند گزینه مناسبی از هر لحاظ باشد.

ساخت ویلا در سهیلیه کردان
با صرف هزینه‌های کم و زمان کم می‌توانید برای هر کجا که بخواهید آب، برق و گاز دریافت کنید و شروع به ساخت ویلا کنید.
شرکت مدرن ویلا یکی از متخصص ترین برند‌ها در زمینه طراحی و ساخت ویلا می‌باشد که از ابتدای تصمیم گیری شما در مورد طراحی ویلا تا انتهای این پروسه و تحویل کلید ویلا به شما کارفرمایان همراه شماست.