توضیحات

4.7/5 - (37 امتیاز)

شهرک جهان ویلا-آقای دهقانی

محل پروژه: کرج – شهرک جهان ویلا
کارفرما: جناب آقای دهقانی
طراحی معماری: گروه تخصصی مدرن ویلا
مساحت زمین: ۱۰۰۰ متر مربع
مساحت بنا: ۴۴۰ متر مربع
سال طراحی و اجرا: ۱۳۹۷

شهرک جهان ویلا دهقانی

———————————————————————————————————————————————————————————-

شهرک جهان ویلا در حاشیه شهر کرج و در منطقه ای خوش آب و هوا با مناظر طبیعی زیبا قرار دارد که بسیاری از ساکنین کلان شهر تهران و شهرهای اطراف برای اقامت تعطیلات و آخر هفته آنجا را به عنوان تفرجگاه و استراحتگاه خود انتخاب می‌کنند.

شهرک جهان ویلا کجاست؟

شهرک جهان ویلا در قسمت جنوبی جاده قدیم قزوین (جاده ۳۲) در جاده سعید آباد در حدود یک کیلومتری پمپ بنزین تهراندشت قرار دارد. سعیدآباد، سرخاب، ایستگاه راه آهن هشتگرد، شهرک صنعتی نظرآباد، لشگرآباد، جاده سهیلیه، آغچه حصار، قاسم آباد آقا و عباس آباد بزرگ در نزدیکی دهکده جهان ویلا قرار دارند.

در شرایط ترافیک عادی از مرکز تهران تا جهان ویلا حدود 40 دقیقه تا یک ساعت فاصله زمانی وجود دارد. همچنین اگر بخواهید با وسایل حمل و نقل عمومی‌بروید، مترو کرج، ایستگاه هشتگرد در فاصله نزدیکی با شهرک جهان ویلا قرار گرفته است.

نام قدیم این شهرک، مسعودیه بوده است و قدمت آن به قبل از انقلاب اسلامی‌باز می‌گردد که در آن زمان اکثر افراد ساکن در این منطقه ارامنه بوده اند.

مساحت این شهرک ویلایی جهان ویلا (مسعودیه) 837130 متر مربع می‌باشد و تعدادی در حدود 747 قطعه زمین در شهرک جهان ویلا  با متراژ متفاوت شامل 880 ، 924 ، 1000 و 1056 متر مربعی موجود می‌باشد.

 

دیدن نمونه کارهای بیشتر از طراحی و ساخت ویلا در شهرک جهان ویلا

شهرک جهان ویلا دهقانی

شهرک جهان ویلا دهقانی

خرید زمین در شهرک جهان ویلا

خرید زمین در شهرک جهان ویلا یک پیشنهاد فوق العاده  می‌باشد، چرا که علاوه بر نزدیکی و دسترسی آن به تهران، آینده ای رو به ترقی و پیشرفت‌های چشمگیری دارد و حتی اگر قصد ساخت و ساز ویلا هم نداشته باشید، نیز می‌توانید بعنوان گزینه ای امن و مناسب برای سرمایه گذاری به آن نگاه کنید.

بافت شهرک جهان ویلا، کاملا مسکونی و دارای ویلا‌های لوکس و مدرن است و افراد سرشناسی نیز از ساکنین این شهرک به شما می‌آیند.

جهان ویلا دارای هئیت امنایی فوق العاده متعهد و فعال و مدیریتی با درایت و قوی می‌باشد که در تمامی‌حوزه‌های مربوط به امور این شهرک رسیدگی و پیگیری می‌کنند. تمام قطعات دارای سند 6 دانگ و امتیازات آّب، برق و گاز هستند و جواز ساخت برای تمامی  زمین‌ها  طی مراتب روتین قانونی صادر می‌شود.

شهرک جهان ویلا دهقانی
آب و هوای منطقه جهان ویلا، بسیار مطلوب بوده و دارای باغبات با درختانی مسمر ثمر با میوه‌هایی تابستانی می‌باشد.
همچنین اگر برای خرید ویلا در شهرک جهان ویلا مردد هستید لازم است بدانید که به لحاظ امنیت و آرامش این شهرک یکی از بهترین محیط‌ها برای سکونت افراد و خانواده‌هاست که دارای نگهبانی 24 ساعته است و با وجود هیئت مدیره ای با سابقه در امر مدیریت محیطی امن را برای ساکنین شده است.

شهرک جهان ویلا دهقانی

 

بهترین شهرک تهراندشت

شهرک جهان ویلا، لوکس ترین و بهترین شهرک تهراندشت و در واقع برند منطقه تهراندشت بوده که بافت و ساختار خیابان کشی آن  با نظم و ترتیب بخصوصی شکل گرفته که دارای خیابان‌هایی بسیار مدرن و چشم نواز است.
وجود درختان چنار سر به فلک کشیده  مسن و قدیمی‌با بافتی سر سبز و پایدار که مشابه خیابان ولیعصر تهران است، باعث ایجاد آرامش ذهنی و حسی مثبت در ساکنین این شهرک، نسبت به این فضا شده است. همچنین آب و هوای مناسب این منطقه نه تنها موجب ایجاد یک بستر مناسب را برای گردش و تفریح مسافران عزیز فراهم کرده است; بلکه همین مسئله موجب پرورش باغات میوه و دشت‌های سرسبز شده است.

از دیگر نکات مثبت این منطقه دسترسی آسان به اماکن عمومی‌است که باعث بالا رفتن ارزش املاک و اراضی شده و این شهرک را به لوکس ترین شهرک ویلایی منطقه تبدیل کرده است. ویلایی بودن اکثر سازه‌ها، فاصله کم و نزدیکی به شهرک‌های مهم و راه‌های اصلی‌ها باعث شده این شهرک از جنبه تفریحی و گردشگری و تجاری و خرید فروش ملک پیشرفت محسوسی داشته باشد. مجموع این مزایای شهرک جهان ویلا رو بعنوان بهترین شهرک تهراندشت بین مردم شناخته است.

شهرک جهان ویلا دهقانی

در زیر یکی از پروژه‌های طراحی و اجرا شده توسط شرکت مدرن ویلا را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

ویلای حاضر با توجه به عملکرد خود به عنوان استراحتگاهی دنج و آرام، با کانسپت تلفیق فضای داخل و خارج و ارتباط بین ساختمان و طبیعت طراحی گردیده است.
در این پروژه با کمک فرم‌های مدرن و بازشوهای وسیع و ترکیب احجام و عملکردهای مختلف،موفق به خلق فضایی دلنشین و آرامش بخش همراه با جذابیت‌های بصری شده ایم و بدین صورت کیفیت بالایی از مفهوم خانه ارایه شده است.

طراحی حجم ویلای فوق

در طراحی فرم ویلا سعی شده بر اساس عملکردهای فضاها، فرم متناسب با آن فضا انتخاب شود.به عنوان مثال فضای نشیمن و پذیرایی همراه با بار و آشپزخانه به صورت یکپارچه و وسیع با پنجره‌هایی از کف تا سقف، که سرتاسر دیوار مقابل محوطه را در بر می‌گیرد،طراحی گردیده تا ضمن ایجاد حس وسعت و آزادی، به لحاظ بصری و عملکردی ارتباط قوی بین داخل و محوطه برقرار سازد.در طراحی اتاق‌های خواب هم از فرم باکس‌های چوبی استفاده شده که در آن یک تراس بزرگ و سرتاسری به عنوان حدفاصل فضای داخل و خارج قرار داده شده است.
در نهایت ترکیب احجام بسته در فضای خصوصی و احجام باز در فضای عمومی‌یک کلیت یکپارچه از ویلایی مدرن و لوکس خلق می‌کند که به راحتی با فضای لنداسکیپ ارتباط برقرار می‌کند.

شهرک جهان ویلا دهقانی

در طراحی فضای داخلی این ویلا انتخاب مصالح و فرم بر اساس عملکرد هر بخش صورت گرفت. به این صورت که برای فضاهای عمومی‌و جمعی جداره‌های باز و شفاف با مصالح رنگ سرد مثل سنگ و سیمان با شیشه در نظر گرفته شد و برای فضاهای خصوصی مثل اتاق‌های خواب که در طبقه بالای ساختمان قرار دارند، از متریال‌های گرم مانند چوب و پارکت استفاده شد.بنابراین طراحی بنا بر اساس نیاز‌های استفاده کنندگان شکل گرفت.

شهرک جهان ویلا دهقانی

شهرک جهان ویلا دهقانیشهرک جهان ویلا دهقانی

طراحی فضای خارجی این پروژه

در پروژه‌های ویلایی به دلیل ماهیت استراحتگاهی و آرامش گاهی فضا،کیفیت محوطه و فضای خارج از ساختمان تاثیر زیادی بر کیفیت ویلا و موفقیت پروژه دارد.
از این رو در طراحی لنداسکیپ این ویلا، سعی بر این شده تا ضمن استفاده از عملکردها و امکانات متنوع، یک نوع‌هارمونی و هماهنگی بین کلیه فضاها و تعامل قوی با فضای سبز ایجاد گردد.
در مجاورت فضای نشیمن داخلی ویلا، با عبور از یک سکوی بزرگ با کف سنگی که دو میز با سایه بان چتری بزرگ در آن قرار دارد،به یک استخر زیبا می‌رسیم که از دو طرف با دو فضای آبنما و سکوی آفتاب گیری احاطه شده است. همچنین در ضلع شمالی استخر یک فضای نشیمن محوطه ای طوری طراحی شده که ارتفاع چشم افراد تقریبا با ارتفاع سطح آب برابر باشد و تصویری زیبا از آب و آبنما ارایه گردد.
ضلع جنوبی استخر که بصورت ویوی بی نهایت طراحی شده به یک آتشدان خطی منتهی می‌شود تا ترکیب حرکت و ریزش آب در کنار شعله‌های آتش بر جذابیت هرچه بیشتر فضا بیفزاید.

شهرک جهان ویلا دهقانیشهرک جهان ویلا دهقانی

در سمت غرب استخر یک آبنمای دیوار خیس طراحی شده است که با فضای استخر پیوسته بوده و بوسیله چند اسلب سنگی به عنوان مسیر حرکتی جدا می‌شوند.
در طرف دیگر آن هم یک سکوی چوبی با ارتفاع ۳ پله بالاتر از تراز آب تعبیه شده که دو تخت آفتاببگیر روی آن قرار می‌گیرد.
در انتهای فضای محوطه و در مقابل استخر، یک پرگولای مدرن با ترکیب متریال‌های سیمان و چوب ترمو قرار می‌گیرد که شامل نشیمن و فضای باربی کیو و بار می‌باشد.
همچنین در طراحی فضای سبز لنداسکیپ، از انواع گیاهان تزیینی با رنگ‌های متنوع استفاده شده تا ضمن بهره مندی از پوشش سبز،کیفیت بصری فضا افزایش یابد.

شهرک جهان ویلا دهقانیشهرک جهان ویلا دهقانی