4.2/5 - (24 امتیاز)

خانه ویلایی درخت باران در سنگاپور

در ادامه بررسی ویلاهای مدرن جهان، این بار به سنگاپور میرویم و یک معماری ویلایی زیبا را مورد بررسی قرار میدهیم.

خانه درختی باران به عنوان یک خانه خانوادگی چند نسلی در اطراف یک باغ بزرگ و یک درخت بارانی زیبا که محافظت و نگهداری می‌شد، در نظر گرفته شد. این خانه با اقدامات خنک کننده غیرفعال طراحی شده است که در طراحی خانه ویلایی فوق، سقف‌های آویزان بزرگ برای محافظت از آفتاب و باران در آب و هوای گرم و مرطوب سنگاپور ادغام شده است.

حوض‌ها و استخرها نیز مانند باغ‌های پشت بام در طراحی ادغام شدند تا به خنک کردن خانه کمک کنند. همه فضاها ارتباط نزدیکی با فضاهای سبز اطراف خانه دارند و یک انتقال بدون مرز بین داخل و خارج ایجاد می‌کنند.

این خانه ویلایی همچنین برای «تنفس» طراحی شده بود، با تمام قسمت‌ها برای تهویه متقابل طراحی شده بود و مناطق اصلی گردش هوا بدون لعاب باقی می‌ماند تا نسیم ملایم در سنگاپور بتواند در خانه حرکت کند و از تجمع گرما جلوگیری کند.

برآمدگی‌های سقف بسیار بزرگ باعث می‌شود تا باران رانندگی و همچنین آفتاب در اوایل صبح و اواخر بعد از ظهر به طور عملی حفظ شود. با چنین خانه بزرگی، اقامتگاه‌های مختلف برای هر نسل از خانواده طبقه بندی شده بود تا حریم خصوصی را حفظ کند و در عین حال برای خانواده راحت باشد که در صورت تمایل در مناطق مشترک گرد هم آیند.

همچنین، مهم بود که ما حس «خانه‌داری» و مقیاس انسانی را در این خانه بزرگ حفظ کنیم. این با استفاده از مواد خاکی گرم و نسبت‌های مقیاس انسانی به طراحی کلی به دست آمد. در نهایت، سقف بزرگ با پانل‌های خورشیدی پوشیده شده است که تا حد زیادی انرژی خانه را در طول روز تامین می‌کند.

منبع: https://archello.com/project/rain-tree-house