توضیحات

آبسرد دماوند (طراحی ویلا در دماوند)

 

محل اجرا: آبسرد دماوند
کارفرما: جناب آقای دکتر ابراهیم طلایی
معمار و طراح سه بعدی: گروه تخصصی مدرن ویلا
مساحت لنداسکیپ: ۲۰۰۰ m2
مساحت بنا : ۲۰۰ m2

ویلا در آبسرد دماوند آقای طلائی


آبسرد دماوند یکی از شهرهای خوش آب و هوای در فاصله ۶۵ کیلومتری استان تهران می‌باشد.

طراحی ویلا در آبسرد دماوند

کارفرما طراحی ویلایی را درخواست کرده تا با هزینه ای مناسب تعطبلات آخر هفته را در آنجا بگذراند. طرح می‌بایست در یک طبقه دوبلکس و با طراحی مدرن شامل فضای پذیرایی، آشپزخانه, اناق مستر و دو اتاق خواب کودک, فضایی برای بازی بچه‌ها و یک اتاق کار با مساحت زیاد که امکان جداسازی با پارتیشن را داشته باشد. به همراه فضای انتظار طراحی می‌گردید. طراحی را با یک زمین خالی به ابعاد ۱۰ در ۲۰ شروع کردیم. یک ساختمان یک طبقه با ارتفاع ۶ متر با توجه به اقلیم سرد آبسرد, در دورتادور ساختمان با متریال چوب که یک متریال گرم است تراسی ایجاد کرده که ضمن ایجاد زیبایی با گرمای خود سردی اقلیم را به تعادل برساند. همچنین یک ورودی بلند و شاخص  همراه نورپردازی که به خوبی می‌تواند ایجاد دعوت کنندگی در فرم بنا را داشته باشد. فرمی‌که در واقع از پوسته ای تشکیل شده که ساختمان را در بر می‌گیرد.

ویلا در آبسرد دماوند آقای طلائی

در نمای ساختمان با توجه به مساحت کم بنا با استفاده از پنجره‌های قدی بلند بر آن شدیم, تا طبیعت پیرامون ویلا را به داخل فضا بیاوریم و دید بسیار مطلوبی را به باغ برای بخش پذیرایی لحاظ گردید و با شکافی که در پوسته سقف ایجاد شدضمن جداسازی فضاهای داخلی، با نور طبیعی خطی، نورگیری مضاعفی به داخل هدایت شد.

در طراحی داخلی فضای ویلا دو ذون که بخشی نیازمند سکوت و آرامش شامل اتاقهای خواب و اتاق کار و بخشی که سکوت در اولویت طراحی آن نیست و نیازمند چشم انداز مطلوب می‌باشد، شامل فضاهای ناهارخوری، پذیرایی و اتاق بازی تقسیم گردید. با توجه به ارتفاع زیاد ۶ متر فضاهای اتاق خواب و اتاق کار در ارتباط با یک هدف در روی یکدیکر هر کدام با ارتفاع ۳ متر طراحی گردید، و بخش پذیرایی در قسمت غربی پلان روبه باغ و در کنار ان یک اتاق بازی تمام شیشه، تا هم کودکان تحت نظر والدین به بازی مشغول شوند و هم والدین با چشم انداز مطلوب باغ با آرامش خاطر به استراحت بپردازند.

ویلا در آبسرد دماوند آقای طلائی

در طراحی لنداسکیپ ویلا با طراحی ورودی ویلا و در نظر گرفتن تقسیمات فضایی مطلوب مخاطب امکان دسترسی به پارکینگ و فضایی برای استراحت مراجعین بودن آنکه ایجاد مزاحمتی برای بخش خصوص ویلا داشته باشد را دارد. همچنین به خواسته کارفرما مسیر دوچرخه در دور تا دور لنداسکیپ با شروع از فضای پارکینگ با طراحی متنوع فضایی که شمن گذر از کنار ویلا و فضای پاسیو و استخری که برای آن در نظر گرفته شده در دور تا دور زمبن بازی چندمنظوره ای که با استفاده از استانداردهای زمبنهای ورزشی طراحی شده می‌گردد و ضمن گذر از کنار فضاهای سبز متنوع و آلاچیق مجدد به پارکینگ راه می‌یابد.

ویلا در آبسرد دماوند آقای طلائی

ویلا در آبسرد دماوند آقای طلائی