3/5 - (18 امتیاز)

در محیط ساحلی این ویلا، که در سطح جهانی با افتخارات متعدد شناخته شده است، گروه پروژه ALTER EGO به طور یکپارچه مفهوم یک اقامتگاه در معرض طبیعت را یکپارچه کرده است .

فضایی که با مرزهای سیال مشخص می‌شود، باز به نور و هوا. هر اتاق به طور متفکرانه ای به سمت مناظر دریایی جذاب طراحی شده است و مناظر گیج کننده از پنجره‌های پانورامای وسیع به عنوان ویژگی‌های جدایی ناپذیر فضای داخلی عمل می‌کند.

نقوش بیونیک که در نما مشهود است، در داخل ساختمان به قوس‌های گسترده و خطوط سینوسی، هم از نظر ساختاری و هم از نظر تزئینی، تبدیل می‌شوند.

ویلا کاملاً با چشم انداز اطراف ریویرا فرانسه ترکیب می‌شود و راه حل‌های طراحی با بافت مکان مطابقت دارد. از زوایای خاصی ساختمان شفاف به نظر می‌رسد و گرمای پرتوهای غروب خورشید را به نفوذ در فضاهای زندگی دعوت می‌کند. ویلا OISEAU BLEU نه تنها راحتی و آرامش را در اولویت قرار می‌دهد، بلکه تعهد به پایداری محیط زیست را نیز حفظ می‌کند.

این پروژه از طریق انتخاب دقیق مواد و تمرکز بر منابع بادوام و سازگار با محیط زیست، رویکردی حساس به طبیعت و اخلاق مصرف مسئولانه را در بر می‌گیرد. ویلا با به کارگیری استراتژی‌های ساختمان سبز، گرما را به حداقل می‌رساند و در عین حال منظره بیرونی را به حداکثر می‌رساند.

فن‌آوری‌های نوآورانه مانند مهار انرژی خورشیدی، سیستم‌های جمع‌آوری آب باران و تصفیه آب بیشتر به کاهش ردپای کربن و مصرف انرژی کمک می‌کنند. تجسم مفاهیم طراحی پیچیده در فضای داخلی OISEAU BLEU شامل راه حل‌های طراحی سفارشی است. زیبایی شناسی معاصر ویلا با ساختارهای منحنی سفارشی Corian.

یک ماده کامپوزیت پیشرفته  همراه با پانل‌های منحصر به فرد و ظریف اونیکس تکمیل شده است.

این پروژه از طریق انتخاب دقیق مواد و تمرکز بر منابع بادوام و سازگار با محیط زیست، رویکردی حساس به طبیعت و اخلاق مصرف مسئولانه را در بر می‌گیرد.

ابن ویلای مدرن، با به کارگیری استراتژی‌های ساختمان سبز، گرما را به حداقل می‌رساند و در عین حال منظره بیرونی را به حداکثر می‌رساند.

این ترکیب پیشگامانه، که توسط سیستم‌های نور پس زمینه پیشرفته تقویت شده است، نیاز به طراحی دقیق و تخصص مهندسی داشت.

نکته اصلی در محیط ویلا مفهوم نورپردازی آن است که فضا را فراتر از هر شناختی تغییر می‌دهد. رگه‌های درخشان Onyx Rainbow با نور پس‌زمینه به عنوان یک نقطه کانونی عمل می‌کنند که با انواع سناریوهای نوری که در هر عنصر داخلی منحصربه‌فرد بافته شده‌اند، غنی شده است.

نکته قابل توجه در میان این ویژگی‌ها، ترکیب پیچیده‌ دسته‌ای از پرندگان شیشه‌ای که در اتاق مرکزی شناور هستند، که توسط صنعتگران ماهر شیشه بر اساس دیدگاه طراح ALTER EGO ساخته شده است.

یکی دیگر از آیتم‌های داخلی منحصر به فرد این ویلا که به طور انحصاری برای این پروژه طراحی شده است، یک میز است که از یک تکه شیشه ای 19 میلی متری بدون درز ساخته شده است. علاوه بر این، ویلا دارای یک استخر مجهز به فناوری کف متحرک است که در صورت نیاز به تراس تبدیل می‌شود  ویترینی مبتکرانه از طراحی متفکرانه، نوآوری و عملکرد.

منبع:

https://archello.com/project/oiseau-bleu