توضیحات

5/5 - (2 امتیاز)

طراحی ویلای تریبلکس در قائم شهر

محل پروژه: مازندران-قائم شهر
کارفرما: جناب آقای خلیلی
طراحی معماری: گروه تخصصی مدرن ویلا
مساحت زمین: 388 متر مربع
مساحت بنا: 260 متر مربع
سال طراحی و اجرا: 1401

این پروژه بهانه ای بود تا در یک پاراگراف کوتاه به بررسی شهرستان قائمشهر  بپردازیم. پس اگر در فکر طراحی و ساخت ویلای لوکس خود هستید از شما میخواهیم تادر مورد منطقه ویلایی قائمشهر نیز مطالعاتی داشته باشید. زیرا این منطقه از هرنظر یکی از بهترین مناطق ویلایی شمال کشور است و تمامی‌المان‌های مهم در ساخت ویلا را دارا می‌باشد.

در ابتدا باید گفت قائمشهر با مساحتی حدود 45.5 کیلومترمربع یکی ازقدیمی‌ترین شهرهای ایران است. سابقه دیرینه، تمدن و فرهنگ این منطقه به قرن ششم هجری می‌رسد. این شهرستان دارای دوشهر، دو بخش،شش دهستان و صد و پنجاه شش آبادی خوش آب و هوا و سرسبز می‌باشد.

همانطور که می‌دانید ویلا‌ها بر پایه پیرامون اطراف خود ساخته می‌شوند به همین دلیل شهرستان قائمشهر با آب و هوای خوش، دشت‌های شیبدار و تا نسبتا مسطح و سرسبزخود، بستری مناسب و بی نظیر را برای پروژه‌های ساخت ویلا در قائمشهررا فراهم کرده است. در واقع در شهرستان قائمشهر فصل خشک وجود ندارد. ما در تمامی‌طول سال  شاهد طبیعتی بکر و تماشایی با  بهترین اقلیم در این منطقه هستیم. اقلیم معتدل و مرطوب این منطقه پوشش گیاهی شگفت انگیزی را ایجاد کرده است.