توضیحات

ویلای هشتگرد-آقای محرابی

مشاور: شرکت مدرن ویلا
محل اجرا:کردان
کارفرما: جناب آقای محرابی
معمار و طراح سه بعدی : مجید زمانی
مساحت لنداسکیپ:
613 متر مربع
مساحت بنا :
220 متر مربع
مجموع مساحت :
833 متر مربع


خواسته کارفرما طراحی ویلایی مدرن و مینیمال بود .
با توجه به اینکه فضاهای ویلا بایست طبق خواسته کارفرما در یک طبقه جاگذاری می شد، پس از بررسی ها و مطالعات ، شکل L برای پلان ویلا در نظر گرفته شد تا ضمن تفکیک فضای عمومی و خصوصی داخل ویلا از هم ، هر دو بخش دید به استخر که وسط شکل L قرار میگرفت ، داشته باشند.

برای ایجاد فضایی دلباز ، روشن با نور طبیعی و حفظ ارتباط بصری ساکنین ازداخل بنا به حیاط سبز و استخر، از پنجره های قدی وسیع در جداره های بنا استفاده شد تا ساکنین بتوانند نظاره گر تغییر فصول سال در حیاط باشند .

بازشوی پنجره ها و لب به لب بودنشان با کف هر فضا ،امکان دسترسی مستقیم ساکنین به حیاط را از اتاق خوابها و نشیمن فراهم میکند. لذا ویلا دارای راحت ترین سیرکولاسیون ممکن می باشد.

طراحی ویلا تهران

نمای ساختمان
در طراحی نما از پنجره های وسیع ، سنگ تراورتن سفید و چوب ترمو استفاده شد تا در ترکیب با دک چوبی و حیاط سبز ویلا منظره زیبایی را به وجود بیاورد.
طراحی محوطه
در طراحی محوطه نیز این بخش به دو عرصه استخر و فضای سبز تقسیم شد.
بخش استخر و آبنمای صخره ای متصل به آن روی سکویی به ارتفاع 70 سانتی متر از حیاط سبز جدا و با قرار گیری درختان کاج بین این دو، ارتباط بصری آن با حیاط و پارکینگ محدود وکنترل شد .
حیاط سبز شامل پارکینگی برای دو خودرو، آلاچیق چوبی ، دو آبنما ، تاب دو نفره و باربیکیو در نزدیکی آلاچیق می شود.

ساخت و طراحی ویلا در تهران

در طراحی حیاط سبز سعی شد با استفاده از اشکال هندسی مدور از جنس شمشاد فضاهای سبز حیاط قاب بندی شود تا در کنار راههایی از جنس واش بتن شُسته و چمن مصنوعی به ایجاد زیبایی بصری برای ساکنین کمک کند .
دید شب
در طراحی نور شب سعی بر آن شد که از نورهای گرم در استخر و محوطه استفاده شود تا در ترکیب با رنگ آبی آسمان هنگام غروب و با رنگ سبز گیاهان محوطه داراری تعادل رنگ گرم و سرد باشد .

طراحی ویلا دید درشب