4.5/5 - (2 امتیاز)

ویلاهای مدرن در دنیا به سبک‌های مختلف طراحی می‌شوند، هر معمار و طراح پروژه ای بایستی در هنگام ساخت این بناها به جایگاه اجتماعی کارفرما، سلیقه‌های وی و هم چنین استاندارد‌های مربوطه در زمینه طراحی ویلای مدرن توجه داشته باشد. ما هم به عنوان یک شرکت فعال در این زمینه می‌خواهیم نکاتی مهم در ارتباط با چگونگی ساخت و ساز این بناها را تشریح کنیم.

طراحی ویلای مدرن و زیبا

نکات طراحی ویلای مدرن

ویلاهای آماده، تمامی‌نکات و مشخصات مربوط به یک ویلای مدرن را ندارند، از این رو لازم است که افراد به دنبال طراحی ویلای مدرن یا حتی طراحی باغ ویلا به سبک‌های مختلف معماری باشند. از دید همه مردم، ویلا به ساختمانی با سقف شیب دار گفته می‌شود که از چهار طرف روباز است و طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی این ویلا به سبک‌های نو انجام می‌شود. یک ویلای مدرن بایستی فضاهای متنوعی از جمله، استخر ، زمین بازی ، جکوزی و حیاط یا فضای باز داشته باشد. هم چنین ویلاهای مدرن در دنیا ، توجه زیادی به فضای بیرونی ویلا از جمله حیاط و تراس دارند و به همین دلیل برای این که بتوانیم ویلا را زیبا بخوانیم باید تمامی‌این سبک‌های معماری در داخل و خارج از ویلا اجرایی شود.

تعریف مدرن بودن

امروزه به هر چیز به روز و جدیدی که کارایی زیادی هم برای افراد داشته باشد، مدرن می‌گویند ، این قضیه در ساخت ویلا نیز مورد استفاده قرار گرفته و هر سبکی که بتواند زیبایی این ویلا را دوچندان کند به مدرن مشهور است. در طراحی ویلای مدرن ، توجه به دکوراسیون داخلی ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است ، دقت داشته باشید که هر سبک مدرن و به روزی را در ساخت ویلا نباید به کار گیریم، چون ممکن است زیبایی ویلا را کاهش دهد.

معمولا برای تزئین دکوراسیون داخلی این مکان بایستی بر اساس مصالح ساختمانی درون آن تصمیم بگیریم. تلفیق رنگها و شکل‌های هندسی در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان باید هماهنگ و چشم نواز باشد. اگر کف پوش ویلای شما از پارکت و یا طرح چوب ساخته شده، می‌توانید از تابلوهای نقاشی به این رنگ و هم چنین پرده‌های به رنگ کرمی‌و یا قهوه ای روشن استفاده کنید که این باعث زیباتر شدن محیط داخلی ویلا می‌شود. در طراحی ویلای مدرن نباید از هر وسیله ای استفاده شود و برای تزئین تک تک پارامترهای مربوط به محیط داخلی ساختمان ، بایستی از علم مهندسی معماری در این زمینه استفاده شود.

طراحی ویلای مدرن و زیبا

طراحی ویلای مدرن در دکوراسیون خارجی

چون اکثر ویلاهای امروزی در حاشیه شهرها ساخته می‌شود به همین دلیل در محیط خارجی این ویلا، باید شرایط و تطبیقی درست در ارتباط با هماهنگی محیط خارجی ویلا صورت گیرد. اگر ویلای شما دارای حیاط است می‌توانید در این بخش از ویلا، چمن مصنوعی را به کار گیرید ، این قضیه به خصوص برای حیاط‌هایی که دارای وسایل بازی کودکان است بسیار بیشتر کاربرد دارد تا هنگامی‌که کودکان با این وسایل بازی می‌کنند ، پس از زمین خوردن آنها، توسط این چمن مصنوعی از آسیب به دور بمانند. این قضیه هم می‌تواند کاربردی باشد و هم این حس و حال زیبایی را به محیط خارجی ویلای ما بدهد.

هم چنین نگهداری چمن طبیعی در محیط خارجی ویلا ، دردسرهای زیادی من جمله، آبیاری، چگونگی رسیدن نور خورشید را دارد و از همه مهم تر این قضیه است که چمن طبیعی طول عمر محدودی دارد و از این روی نمی‌توانیم همیشه از آن استفاده کنیم ، در حالی که با نصب چمن مصنوعی در حیاط و یا بالکن ویلای مدرن می‌توانید همیشه از آن استفاده کنید و زیبایی محیط خارجی ویلای خود را دو چندان کنید.

طراحی ویلای مدرن و زیبا

استفاده از مکانهایی برای کباب درست کردن و هم چنین ساختن آلاچیق در حیاط ویلا، می‌تواند تاثیر ویژه ای در ذهن افراد بگذارد که این یک ویلای مدرن به حساب می‌آید. دقت داشته باشید که سبک ساختن این مکانها باید به گونه ای باشد که بتوانیم بهترین استفاده را در تمامی‌فصول سال بگیریم، مثلا زاویه تابش نور خورشید و اغلب وزش باد در محیطی که ویلا در آن جا احداث شده از جمله نکاتی است که باید مورد توجه مهندسین طراح در این زمینه قرار گیرد.

اگر شما نیز قصد طراحی ویلای مدرن را دارید و می‌خواهید سبک‌های مختلف در ذهن خود را بر اساس استانداردهای جهانی در زمینه ویلاهای مدرن، پیاده سازی کنید، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات گروه مشاورین مدرن ویلا در این زمینه استفاده کنید.

نمونه طراحی ویلا(طراحی و اجرا) شرکت مدرن ویلا