طراحی باغ ویلا فرآیندی است که با داشتن یک سری مهارت و دانش اولیه و کافی می توان بنا و یا قسمتی از ویلا که قصد طراحی آن را دارید به مکانی بسیار آرام بخش شبیه به بهشت تبدیل گردد. در این مقاله قصد داریم به موضوع طراحی باغ ویلا و ابعاد مختلف آن بپردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید:

طراحی باغ ویلا, فرایند طراحی

نظر اکثر افراد این است که با استفاده از گل و گیاه و بوته ها و درختان متفاوت می توان یک منظره زیبا و حیرت انگیز خلق کرد اما آیا به تنهایی این موضوع امکان پذیر است؟ چیزی که مطمئنم جواب ماست این است که استفاده از گل و گیاه و درختان متفاوت به تنهایی کارساز نیست. صرفاً فقط استفاده از گل و گیاه و درختان متفاوت برای به دست آوردن ویو و منظره عالی و مورد نظر امکان کافی نیست.

یکی از مهمترین مواردی که در هنگام طراحی ویلا باغ باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم و همچنین می‌تواند در زیباتر شدن و لوکس تر شدن کلی ویلا نقش اساسی داشته باشد، فضای سبز و باغچه های موجود در حیاط ویلا می باشد. توجه به موضوع ترکیب رنگها و تناسبی که میان این رنگ ها و گیاهان مورد استفاده در طراحی باغ ویلا با مصالح و متریال به کار رفته در ساخت ویلا نقش بسیار مهم و اساسی در طراحی باغ ویلا و به وجود آمدن یک نمای کلی زیبا و آرامش بخش دارد. برای مثال در هنگام طراحی باغ ویلا با متریال چوبی باید گلها و گیاهانی که با منظره چوبی دارای تناسب و سنخیت هستند به کار گرفته شوند و همچنین در زمانی که بنا دارای ساختار بتنی یا فلزی هست باید از گیاهان و درختان و یا گل های متناسب با متریال بنا در طراحی باغ ویلا استفاده گردد. همچنین بسیاری از افراد تمایل دارند تا در طراحی ویلا باغ خود از متریال و مواد سنتی و قدیمی استفاده نمایند تا در نهایت طراحی باغ ویلا آنها به سمت طراحی سنتی و نوستالژیک برود.

طراحی باغ ویلا در روستای لزیر

توجه به موضوع انتخاب میز و صندلی در طراحی باغ ویلا

در حالت کلی در هنگام طراحی ویلا باغ مصالح و متریالی که از آن برای طراحی باغ ویلا استفاده می‌گردد خود به نوعی نشان دهنده احساسات می باشد و این مسئله مربوط به طراحی مدرن امروزی نیست و از قدیم الایام به آن توجه ویژه ای شده است. اگر بخواهیم مثالی بزنیم می توان به طراحی قصرها و کاخ‌های قدیمی اشاره کنیم که به دلیل مجلل بودن و لوکس بودن آن‌ها بسیار زیاد مورد نظر شاهان و حاکمان زمان خود بودند و در طراحی آن ها از سنگهای قیمتی و جواهرات و فلز با ارزش مثل طلا و همچنین گل و گیاه و درختان تزئینی و گران قیمت و خاص و ویژه استفاده می شد. گل ها و گیاهانی که در طراحی ‌ها محوطه قصر ها از آنها استفاده می شد دارای درازا و طول و عظمت بسیار زیادی بودند که خود به نوعی جلوی شکوه داشت و امروز نیز در طراحی مدرن و روز از همین قوانین برای طراحی باغ ویلا استفاده می گردد.

شاید به آن معنا که در قدیم کاخ ها و قصر وجود داشتند امروزه وجود نداشته باشد، اما در طراحی نوین امروزی سعی می گردد از مصالح و متریال و همچنین گل و گیاه و درختان و در حالت کلی دکوراسیون مورد استفاده در طراحی ویلا باغ به گونه ای استفاده گردد که حس ایجاد یک قصر و کاخ در نتیجه کار پیش آید.

طراحی ویلا باغ

توجه به تناسب رنگ گیاهان با مصالح ساختمانی در طراحی باغ ویلا

زمانی که رنگ قهوه ای با رنگ سبز گیاهان و درختان ترکیب می شود تاثیر بسیار زیاد و چشمگیری در طراحی ویلا باغ داشته و نما و شکوه یک بنا را چندین برابر می نماید. بنا ها و ویلا های فراوانی هستند که در سقف آن ها از نمای شینگل آسفالتی استفاده می شود و در قسمت دیوارها از سنگ هایی به رنگ سفید استفاده می گردد. در هنگام طراحی باغ ویلا چنین بناهایی لازم است در فضای باغ و حیاط حتماً از رنگ قهوه ای و سبز استفاده گردد تا شکوه ویلا دو چندان شود.

ایجاد تناسب میان سنگ پشت حیاط ویلا

در صورتی که در یک ویلا و یا بنا قسمت سقف از پوشش شینگل سنگی استفاده شده باشد پس به موضوع لوکس بودن و جلال و شکوه ویلا توجه ویژه شده و اهمیت زیادی قائل گشته‌اند. پس لازم است برای ایجاد تعادل و تناسب میان فرم ساختمان و رنگ های به کار رفته در آن از مصالح و متریالی در طراحی باغ ویلا استفاده گردد که با نمای سنگ به کار رفته در ساختمان تطابق و هارمونی داشته باشد. گروه مدرن ویلا می تواند پروژه ها و سازه های بنایی شما را در دست گرفته و متناسب با سلیقه شما پروژه مد نظر شما را ارائه نماید. همچنین گروه مدرن ویلا ارائه دهنده خدماتی مانند طراحی ویلا، طراحی ویلا کلاسیک، طراحی ویلا مدرن و بازسازی ویلا و همچنین ارائه خدماتی مانند طراحی محوطه ویلا به متقاضیان و درخواست کنندگان گرامی می باشد.

طراحی باغ ویلا

سقف شینگل مورد بسیار مهم در طراحی باغ ویلا

در حالت کلی در طراحی باغ ویلا که دارای انواع مختلف سقف شیبدار هستند، متداول ترین و محبوب ترین پوششی که از آنها به عنوان پوشش سقف استفاده می گردد شینگل است.

البته در بعضی مواقع و مواقع لزوم از بتن و آسفالت برای پوشش سقف استفاده می گردد، اما در حالت کلی بهترین نوع پوشش برای  سقف های شیبدار شینگل می باشد. از مهمترین مزیت های سقف شینگل نسبت به دیگر متریال به کار رفته در سقف بناها هماهنگی و هارمونی این نوع متریال با انواع مختلف دکوراسیونها و فضای سبز به کار رفته در طراحی باغ ویلا می باشد. شینگل دارای طرح ها و رنگ های متفاوتی می باشد که هر کدام از این طرح ها دارای طرفدار ها و مشتریان خاص خود هستند. همچنین افرادی که به جلال و شکوه و لوکس بودن ویلاهای خود توجه ویژه ای دارند معمولاً پوشش سقف شینگل سنگی را برای استفاده در بنای خود انتخاب می کنند. البته در صورتی که شما به دنبال تنوع رنگی زیادی هستید می توانید پوشش شینگل آسفالتی را برای استفاده در بنای خود به کار ببرید. همچنین افرادی که به دنبال استفاده از نمای چوبی در طرح بنای خود هستند می توانند پوشش شینگل با طرح‌های چوبی را انتخاب نمایند.