طراحی ویلا

اصولا وقتی صحبت از طراحی ویلا به میان می‌آید همه‌ی ما دوست داریم طرحی خاص و متفاوت با ویلاهایی که تاکنون طراحی و ساخته شده اند را ببینیم، و همین امر معماران برجسته را وادار به طراحی ویلا های زیبا و مدرن  در اقصی نقات دنیا می‌کند. ویلاهای مدرن در سراسر دنیا جاذبه‌ی خاصی را برای کاربران اش دارد چه کاربران داخلی و چه رهگذرانی که نمای بیرونی آن را نظاره گر هستند.

ده قدم تا رسیدن به ویلای رویایی شما

۱-هدف از طراحی و ساخت ویلا چیست؟

مهم ترین قدم قبل از هر اقدامی , مشخص کردن هدف از داشتن آن و ساخت و طراحی ویلا می باشد.امروزه استفاده از ویلای شخصی در فضاهای سرسبز و به دور از هیاهوهای شهر رویای هر شخص می باشد ولی هستند افرادی که از این فضا ها به عنوان لوکیشن عکاسی استفاده می کنند حتی با فکر بزرگتر دنبال ساخت شهرک ویلایی هستند بنابراین باید مشخص باشد که دنبال چه چیزی هستیم.

۲-پیدا کردن یک سایت خوب همیشه یکی از دردسرهای اصلی در مسیر ساخت ویلا می باشد ولی اصلاً جای نگرانی نیست چون افراد زیادی در سال این مشکل را مدیریت می کنند و تنها به یک مشاور خوب نیاز دارید.

۳-مدیریت منابع مالی:(قیمت تمام شده ساخت ویلا)

ساخت و طراحی ویلا به صورت شخصی نیازمند صرف هزینه های زیادی می باشد در صورتی که واگذاری ساخت به افراد با تخصص و با تجربه می تواند هرینه ساخت را تا ۴۰ ٪ و زمان ساخت را تا ۶۰٪ کاهش دهد.

۴-پیدا کردن طراح و مشاور متخصص

علی رغم وجود شرکت های متنوع در این زمینه تعداد کمی هستند که همزمان کار مشاوره , ساخت و طراحی ویلا را انجام می دهند , پیدا کردن این شرکت ها سخت و نیازمند جستجوی فراوان می باشد , ضمن اینکه پس از پیدا کردن چنین شرکت هایی مسئله مهم اعتماد به عملکرد شرکت می باشد.شرکت مدرن ویلا با پشتوانه تجربه و مدیریت قوی و همچنین دانش بروز کارشناسان خود بهترین گزینه برای سپردن کارصفر تا صد ویلای شما می باشد.

طراحی و اجرای ویلا

طراحی ویلای مدرن

۵-در تماس بودن با طراح

مسئله اصلی تعامل کارفرما با شرکت طراح . مشاور و سازنده می باشد.پیشنهاد ما شروع کار با مدرن ویلا از پروسه مشاوره و طراحی میباشد.کارفرما ایده های خود را طی یک یا دو جلسه با طراحان شرکت در میان میگذارد سپس ایده پخته شده توسط طراح در کوتاهترین زمان ممکن به کارفرما ارائه می شود که در صورت نیاز کارفرما اصلاخات خود را به طرح اعمال می کند و طرح به مرحله بعدی وارد می شود.

۶-پیدا کردن بهترین مسیر برای ساخت ویلا

بیشتر کارفرمایانی که اولین تجربه ویلاسازی خود را دارند ترجیح می دهند کل پکیج مشاوره , طراحی و ساخت ویلا را به یک شرکت واگذار کنند تا دغدغه کمتری هنگام ساخت داشته باشند, همین موضوع باعث سوء استفاده برخی شرکت های نو پا شده و کارهای ارائه شده با کیفیت پایینی به کارفرما تحویل شود.پیشنهاد ما در این زمینه هم تعامل کارفرما با این شرکت می باشد, اگر کارفرما توان انجام هریک از بخشهای طراحی و اجرا را با هزینه کمتر داشته باشد, این شرکت انجام آنرا به کارفرما یپرده و به صورت پکیج , نظارت می تواند به کارفرما خدمات ارائه دهد.

۷-گرفتن مجوز ساخت و بستن قرارداد اجرا

قبل از شروع عملیات ساخت, کارفرما باید کلیه مجوزهای لازم از ارگانهای ذیربط دریافت نماید.مرحله بعدی پیدا کردن بهترین و به صرفه ترین پیمانکاران جهت اجرا می باشد.پیمانکارانی که تجربه کار مشابه و همچنین اجرای کار با ایمنی بالا را داشته باشند.

۸-آماده کردن سایت(زمین)جهت ساخت ویلا

اولین قدم تجهیز کارگاه مطابق با قراردادهای پیمانکاری بسته شده می باشد کلیه پیمانکاران باید ملزم به رعایت اقدامات ایمنی(HSE) مطابق با قانون اداره کار و تامین اجتماعی و همچنین مبحث ۱۲ مقررات ملی شوند تا در طول مدت زمان ساخت بدون کوچکترین نگرانی این پروسه انجام شود.کارفرما ملزم به بیمه کردن کارگاه و اشخاص ثالث میباشد تا در صورت بروز حادثه زیان مادی کمتری متحمل شود.

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک

۹-شروع عملیات ساخت ویلا

ساخت و طراحی ویلا میتواند مطابق گذشته با آجر و بلوک یا با استفاده از استراکچر فلزی, بتنی ,LSF یا حتی چوبی انجام شود.کلیه عملیات ساخت در پنج مرحله خلاصه میشودوفونداسیون, اجرای اسکلت , سفت کاری, نازک کاری و نماسازی و نماسازی.محوطه سازی نیز بخش مهمی از ساخت ویلا می باشد که زیبایی نهایی را به کار می افزاید.شرکت مدرن ویلا با وجود کارشناسان فضای سبز زیباترین منظره را برای شما خلق می کند.

۱۰-و گام آخر:لذت بردن

با پایان یافتن تمامی مراحل ساخت, زمان انعقاد قرارداد با نیروهای خدمات نگهداری فضای سبز, آبنما و استخر میباشد.شرکت مدرن ویلا مفتخر میباشد کلیه خدمات نگهداری و زیباسازی را باکمترین هزینه در اختیار کارفرما میگذارد.از این به بعد وقت لذت بردن از ویلای ساخته شده میباشد.

متریال ساخت ویلا :

متریال هسته اصلی تشکیل دهنده تمام ساختارهاست. امروزه مصالح معماری دستخوش تغییرات تکنولوژیک و پیشرفته ای هستند که در تمام موارد طراحی به کار می روند. متریال و مصالح ساختمان طبیعی و مصنوعی در تمام عرصه های معماری اعم از: دکوراسیون داخلی، نمای ساختمان، سازه های بزرگ و مبلمان به کار می روند. متریال در معماری یکی از جذاب ترین شاخصه های این رشته به شمار میرود.

طراحی ویلا

طراحی ویلا

طراحی ویلا مدرن و مراحل نقشه برداری :

ابتدا ابعاد مختلف پروژه برای طراحی ویلا مدرن مورد بررسی قرار گرفته و قابلیت ها و محدودیت های زمین مورد تحلیل و ارزیابی  قرار می گیرد .سپس گزینه های طرح مطرح شده، تکمیل و توسعه می یابند .پس از قطعی شدن طرح ساختمان ، مهندسان نقشه های ساختمان را با مقیاس ۱:۵۰ یا ۱:۱۰۰ ترسیم می کنند . این نقشه ها در اصطلاح نقشه های فاز یک معماری نامیده می شوند که شامل ویژگی های معماری ساختمان هستند . با استفاده از نقشه های فاز یک می توان امکانات مربوط به اجرای سازه و تاسیسات ساختمان را ارزیابی نمود و یک برآوردی از زمان اجرا به دست آورد .همچنین از نقشه های فاز یک برای معرفی طرح و ساختمان به کارفرما  استفاده می گردد .

طراحی ویلا مدرن

سپس نقشه های فاز دو ساختمان به منظور مشخص کردن اطلاعات لازم برای اجرای ساختمان ویلا تهیه می شوند . این نقشه ها شامل اطلاعات دقیقی از ابعاد ستون، نوع فونداسیون ها، جنس مصالح، کف سازی, محوطه سازی ویلا  و … می باشند .در واقع نقشه های فاز دو ویلای مدرن ما توسط مهندسان مختلف تهیه می گردد و بخش های مختلفی دارد . مهندس محاسب نقشه ی فاز دو سازه را تهیه میکند و مواردی همچون جنس سقف ها ، تیر ها ، ستون ها  و … را مشخص می نماید . مهندس معمار نقشه ی فاز دو معماری را تهیه کرده و مصالح و جزییات  اجرایی را تعیین می کند .وضعیت روشنایی ها ، پریز ها و … نیز در نقشه ی فاز دو تاسیسات الکتریکی تعیین می گردند که توسط مهندس برق طراحی می گردد . وضعیت سرمایشی و گرمایشی ، لوله ها  و … نیز توسط مهندس مکانیک در نقشه ی تاسیسات مکانیکی مطرح می شود .

طراحی ویلا

طراحی و ساخت ویلا

قیمت طراحی ویلا شامل چه آیتمهایی میشود؟

هزینه طراحی ویلا با توجه سبک طراحی ویلا و نوع زمین شامل قسمت های ذیل میباشد :

  • تعرفه طراحی پلان معماری ویلا
  • هزینه طراحی نمای ویلا
  • هزینه محوطه ویلا
  • هزینه دکوراسیون داخلی ویلا
  • هزینه طراحی هوشمند سازی ویلا
  • قیمت نقشه های معماری
  • قیمت طراحی فاز 2 معماری
  • تعرفه طراحی نما
  • تعرفه فاز 2 معماری
  • هزینه طراحی ویلا