طراحی محوطه ویلا

آنچه در طراحی , لنداسکیپ یا همان محوطه مدنظر قرار می گیرد, ایجاد فضای دلنشین , روحیه بخش و جذاب برای مخاطبین متناسب با سبک طراحی ویلا است.در طراحی محوطه ویلا با گیاهان متنوع متناسب با شرایط اکولوژی منطقه مانند تغییرات دمائی, میانگین دمای مطلوب منطقه بارندگی ها , میزان رطوبت و سایر عوامل جوی مدنظز قرار می گیرد.همچنین چگونگی استفاده از پرگولا , آلاچیق, برکه , نهر, استخر, چیدمان جعبه های گل , آبنما , باربکیو و… از دیگر بخش هایی است که در روند طراحی ویلا مورد توجه قرار می گیرد.

نیاز به ایجاد فضای سبز این روزها به دغدغه مشترک همه انسانها تبدیل شده است.زندگی در شهرهای بزرگ همراه با آلودگی ها و فشارهای روحی و روانی سبب شده تا افراد بیش از پیش نیاز به طبیعت را احساس کنند.

طراحی محوطه ویلا

در طراحی محوطه به منظور استفاده از طبیعت و ارتباط بدون واسطه با محیط پیرامون طراح آلاچیق مورد توجه قرار می گیرد.آلاچیق های چوبی همراه با طبیعت پیرامون در فصل بهار و تابستان افراد را از تابش مستقیم نور تفتاب حفظ کرده و فضای مناسبی را برای استراحت و آسایش فراهم می کند.

طراحی محوطه ویلا

استفاده از آبنماها علاوه بر زیبایی بخشیودن به فشای سبز, برای خنک کردن محیط نیز بکار میرود.

در محوطه سازی به منظور زیبایی بخشیدن و به دلیل آنکه فضاهای باز با کمبود باغچه و خاک روبه رو هستند استفاده از فلاورباکس یا همان جعبه گل مورد توجه قرار میگیرد.

پرگولا,فضایی است همانند آلاچیق برای زیباسازی محیط و مکانی برای استراحت که می تواند دارای دیواره های مشبک با گیاهان رونده مانند پیچک باشد.جنس دیواره های پرگولا معمولاً از ترموود همگون با طبیعت است.

آبنما در محوطه سازی ویلا

همچنین استفاده از پل های چوبی به منظور گذر از رود و یا یک مسیر ارتباطی بین دو محوطه به کارمیرود.

محوطه سازی ویلا

۱۳۹۷-۹-۲۱ ۰۹:۴۲:۳۷ +۰۳:۳۰دسته‌ها: طراحی و ساخت ویلا|برچسب‌ها: , |